Wodny Świat w Akademii Fiku-Miku

Plac zabaw Akademia Fiku-Miku przy ul. Skłodowskiej-Curie i Buchholza wzbogacił się o nowy element – zestaw Wodny Świat, czyli śluzy i korytka, które są dla dzieci wielką frajdą. Nowość plac pozyskał w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018. W październiku 2017 r. projekt Katarzyny Oleksiuk i Marty Reszkiewicz zajął II miejsce w głosowaniu na projekty rejonowe.

Wodny Świat został uroczyście zaprezentowany 2 sierpnia podczas pikniku rodzinnego zorganizowanego w Akademii Fiku-Miku. Zestaw wodny jest w skali Pomorza unikatowy. Tworzą go oryginalne formy i niebanalne wzornictwo, które sprawiają, że jest on idealnym dopełnieniem Akademii.

Uroczyste przecięcie wstęgi. Od lewej: Krystyna Olszewska, Daniel Stawikowski, zastępca prezydenta Starogardu Gdańskiego ds. społecznych Maciej Kalinowski.

Na pikniku pojawili się: zastępca prezydenta miasta ds. społecznych Maciej Kalinowski, projektantka zestawu Anna Lembicz, realizator projektu z ramienia Urzędu Miasta Mirosław Cymanowski, wykonawca Adam Kowalczyk oraz oczywiście pomysłodawczynie Marta Reszkiewicz i Katarzyna Oleksiuk. Najważniejsze były jednak dzieci, dla których przecież powstał Wodny Świat.

Wszystkich przywitała Jolanta Reszkiewicz, której dwa poprzednie projekty dały świetność Akademii Fiku-Miku. Następnie wiceprezydent Starogardu Gdańskiego Maciej Kalinowski razem z Krystyną Olszewską (najstarszą córką Moniki Piotrzkowskiej – założycielki i prowadzącej plac zabaw z ramienia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci) i Danielem Stawikowskim dokonali otwarcia nowego zestawu.

Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę. Była bitwa na wodne balony, proszek holi, loteria fantowa i wspaniały poczęstunek. Piknik otrzymał dofinansowanie ze środków Inicjatywy Lokalnej Starogardu Gdańskiego. Aby zabawa była przednia wsparli ją także sąsiedzi: państwo Oleksiuk, Piotrzkowscy, Strzeleccy i Turek. Dziewczęta z UKS Piramida, ze względu na pogodę, niestety nie wystąpiły. Jednak dla wszystkich robiły tzw. slimy o smakach i kolorach według życzenia.

Fot. Anna Boużyk

 

 

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl