Władze Starogardu promują lokalny biznes. Prezydent na rozmowach w firmie „Wul–Met”

Spotkanie prezydenta Starogardu Janusza Stankowiaka z Zygmuntem Ziółkowskim właścicielem Przedsiębiorstwa Usługowo-Handlowego „Wul-Met” to drugie z cyklu spotkań z lokalnymi przedsiębiorcami.

23 listopada w siedzibie firmy pojawili się też wiceprezydent Przemysław Biesek-Talewski i Naczelnik Wydziału Inicjatyw Gospodarczych – Tadeusz Błędzki. Starogardzki Kub Biznesu, którego firma „Wul-Met” jest członkiem, reprezentował Edward Sobiecki.

Władze Starogardu poprzez spotkania z właścicielami starogardzkich firm promują lokalny biznes. Chcą też poznać problemy i plany rozwojowe przedsiębiorców oraz ich oczekiwania wobec władz samorządowych.

Niższe podatki i promocja?

Firmy oczekują od miasta przede wszystkim ulg podatkowych. W tym widzą realną pomoc samorządu w rozwoju ich biznesu. Prezydent poinformował właściciela firmy, że w przypadku planowanej inwestycji rozbudowy zakładu, o której wspomniał podczas rozmowy, może uzyskać zwolnienie z podatku do 3 lat. Poinformował też, że władze miasta pracują nad stworzeniem pakietu ulg podatkowych, który wszedłby w życie od 2017 roku.
Prezydenta szczególnie zainteresował problem zatrudnienia nowych osób i brak wykwalifikowanych pracowników na rynku pracy. Zygmunt Ziółkowski powiedział, że spośród uczniów, których przyuczali do zawodu, tylko jeden podjął z nimi współpracę. Dodał, że obecnie trudno jest znaleźć pracownika z prawem jazdy. Wiceprezydent z kolei zapytał o korzyści płynące dla firm z racji przynależności do SKB, zwłaszcza takich małych firmy jak „Wul-Met”. Joanna Ząbek – córka właściciela wyjaśniła, że w Starogardzkim Klubie Biznesu działają od 5 lat. Stowarzyszenie pomaga im przede wszystkim w kwestiach doradztwa biznesowego, organizowania reklam i uzyskiwaniu innych informacji przydatnych w bieżącej działalności.

Kilka słów o firmie

Spotkanie przebiegło w bardzo przyjaznej atmosferze. Przedstawiciele tutejszego magistratu uzyskali wiele informacji na temat organizacji i specyfiki pracy Zakładu. Przedsiębiorstwo „Wul-Met” to nieduża rodzinna firma, która działa na starogardzkim rynku od 1997 roku. Zatrudnia 10 pracowników. Prowadzi ją ojciec – Zygmunt Ziółkowski z córką Joanną Ząbek i synem Robertem Ziółkowskim. Firma zajmuje się przede wszystkim wulkanizacją, ale w Zakładzie można też skorzystać z usług mechanicznych, dokonać drobnych napraw, napełnić bądź naprawić klimatyzację, a także zamówić serwis drogowy. Zygmunt Ziółkowski z uśmiechem zapewnił, że jego pracownicy potrafią napełnić klimatyzację nawet w traktorze na polu. Współpracują z Euromaster, który pomaga im przy organizacji szkoleń i wspiera w reklamach firmy. Dzięki tej wspólpracy mają też certyfikat kontroli jakości, który uprawnia ich do obsługi nie tylko aut osobowych, ale również samochodów ciężarowych. Firma prężnie się rozwija i stale szuka nowych pomysłów, o które mogże wzbogacić swoją ofertę. W tej chwili uruchomili stację pompowania kół azotem. Jest to bardzo przydatne we wszystkich autach z czujnikami ciśnienia. Jedno pompowanie starcza na cały sezon. Od grudnia rozpoczną produkcję i montaż węży ciśnieniowych w ciężarówkach. Na zakończenie spotkania właściciele firmy oprowadzili gości po zakładzie.

Kolejne spotkanie samorządu z lokalnym przedsiębiorcą odbędzie się w grudniu.

no images were found