Włącz się w dyskusję i tworzenie nowych zasad Budżetu Obywatelskiego

Zapraszamy na konsultacje zmian w regulaminie Budżetu Obywatelskiego. Składanie wniosków i głosowanie przez Internet na wybrane projekty może być możliwe już w tym roku. Takie zmiany do regulaminu BO 2018 zaproponował prezydent. W czwartek 23 lutego mieszkańcy będą mogli je przedyskutować i zaproponować swoje pomysły, jak ulepszyć regulamin BO. Spotkanie odbędzie się o godzinie 17:00 w sali 102 Urzędu Miasta.

Budżet Obywatelski daje mieszkańcom szansę na samodzielne decydowanie o wyglądzie ich najbliższej okolicy. Otrzymują określoną pulę pieniędzy i sami decydują o ich przeznaczeniu. W Starogardzie odbyły się już trzy edycje BO, w wyniku których powstały i powstaną w tym roku nowe parki, boiska, place zabaw, siłownie pod chmurką i inne, jak remont drogi, schroniska dla bezdomnych zwierząt czy „przystań” dla rowerów.  

Prezydent Miasta wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców, zaproponował w tym roku nowe możliwości zarówno składania wniosków jak i głosowania na wybrane projekty. Podczas czwartkowego spotkania zaprezentowane zostaną zmiany do regulaminu Budżetu Obywatelskiego 2018. Będzie to też okazja do rozmowy na temat potrzeb mieszkańców, ich sugestii, pomysłów, a także wątpliwości na temat proponowanych zmian.

Spotkanie poprowadzi Prezydent ds. społecznych Maciej Kalinowski.

Zapraszamy!

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl