Wizyta wicemarszałka województwa pomorskiego

15 kwietnia Starogard Gdański odwiedził Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Józef Sarnowski. Głównym tematem spotkania z władzami miasta była budowa ronda u zbiegu drogi wojewódzkiej 222 i ul. Pomorskiej.

Wicemarszałek Józef Sarnowski spotkał się z Prezydentem Miasta Starogard Gdański Januszem Stankowiakiem i jego Zastępcą ds. Techniczno-Inwestycyjnych Tadeuszem Błędzkim. W rozmowach uczestniczył też Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Mirosław Chyła.

Od lewej: Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Mirosław Chyła, Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak, Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Józef Sarnowski, Zastępca Prezydenta Miasta Starogard Gdański ds. Techniczno-Inwestycyjnych Tadeusz Błędzki. 

Wspólnie z włodarzami Starogardu, goście pojechali zobaczyć jedno z newralgicznych miejsc komunikacyjnych, czyli skrzyżowanie drogi wojewódzkiej 222 z ul. Pomorską, które wkrótce zamieni się w rondo. Decyzję o terminie rozpoczęcia robót mamy poznać niedługo.

Wicemarszałek Województwa Pomorskiego zadeklarował w tej sprawie pełne poparcie i pomoc w rozmowach z Urzędem Marszałkowskim. Dodatkowo zapowiedział kolejną wizytę w Starogardzie Gdańskim, w której towarzyszyć będzie mu dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Wicemarszałek Józef Sarnowski zadeklarował pomoc w rozmowach nt. budowy tak bardzo potrzebnego w Starogardzie ronda. 

Poza rozmowami na temat budowy ronda, celem wizyty wicemarszałka Józefa Sarnowskiego w naszym mieście była także chęć sprawdzenia jak radzimy sobie ze skutkami trwającej wciąż pandemii koronawirusa.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl