Witaj Wiosno

Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 powitali ją ze śpiewem na ustach i transparentami w dłoniach. Barwny korowód przeszedł ulicami miasta na Rynek, gdzie odbyły się występy artystyczne. Dodatkowo Straż Miejska zorganizowała konkurs plastyczny w Ratuszu.

Na ustawionej w sercu miasta scenie jako pierwsza wystąpiła klasa III B z PSP 4. Zaraz potem wiersz Jana Brzechwy pt. „Żuraw i Czapla” wyrecytowała Inez z klasy II E. Gościnnie wystąpiły też dzieci z niepublicznych przedszkoli „Plastuś” oraz „Zaczarowany Ołówek”. Zgromadzoną publiczność do tańca porwali uczniowie klasy I B. Tradycyjna Marzanna także miała swój udział w świętowaniu pierwszego dnia wiosny. Nie została wprawdzie utopiona, ale niesiona przez dzieci dumnie z nimi maszerowała.

Zwyciężczyni konkursu plastycznego Agata Mikulska odbiera nagrodę z rąk zastępcy komendanta Straży Miejskiej Krystyny Kwidzińskiej-Kulas. 

Temat zorganizowanego przez Straż Miejską konkursu także nawiązywał do wiosny. Brzmiał bowiem ,,Wiem jak chronić środowisko”. Dzieci miały przedstawić na rysunkach i opowiedzieć w jaki sposób należy dbać o otaczającą nas przyrodę. Udział w zmaganiach wzięli uczniowie PSP Nr 4.
GRAND PRIX zdobyła Agata Mikulska z klasy II d.

Pozostali uczestnicy:
Eliza Cymanowska, kl.I c
Kornelia Tecław, kl. II c
Iga Olszowy, kl.I a
Julia Sobczak, kl. II b
Pola Kitowska, kl. I d
Laura Gniaź, kl. III b
Nicola Fandrejewska, kl. I a
Julia Jankowska, kl. II a
Klaudia Onasz, kl. II e
Lena Kaszubowska, kl. I c
Michalina Mucha, kl. III a
Nikola Kosecka, kl. III c

Prace konkursowe oceniała komisja w składzie: zastępca komendanta Straży Miejskiej Krystyna Kwidzińska-Kulas, nauczycielka PSP Nr 4 Ewa Prabucka oraz starszy inspektor Straży Miejskiej Wojciech Tucholski. Zwyciężczyni wygrała plecak, misia Straży Miejskiej i gadżety. Pozostałe dzieci otrzymały upominki

Fot. Joanna Rogaczewska