Witaj szkoło!

Dokładnie 4322 uczniów rozpoczęło 1 września nowy rok szkolny w starogardzkich szkołach podstawowych. Będą uczyć się w sumie w 161 oddziałach, spośród których 30 jest integracyjnych. Pośród uczniów jest 160 dzieci z Ukrainy.

Po wakacyjnej przerwie uczniowie, nauczyciele i dyrekcja stawili się na boiskach i we wnętrzach swoich szkół. Najbardziej zestresowani, ale i podekscytowani byli pierwszoklasiści. Licznie towarzyszyli im rodzice i rodzeństwo.

Pełni zapału uczniowie PSP 1. 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 w PSP 1

– Dzisiaj po raz pierwszy przekraczacie progi naszej szkoły. Na ścianie wisi podobizna naszego patrona – Henryka Sienkiewicza. Wasi wychowawcy, których za chwilę poznacie oprowadzą Was po najważniejszych miejscach placówki. Przychodzicie do nas po wakacjach, wypoczęci i uśmiechnięci. Gwarantuję, że ten uśmiech będzie Wam towarzyszył przez cały rok szkolny. Wszystkiego dobrego – powiedział dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Starogardzie Gdańskim Arkadiusz Kobierzyński.

Uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Starogardzie Gdańskim przywitał dyrektor Arkadiusz Kobierzyński. 

Nowy rok szkolny w PSP 8

– Drodzy Pierwszoklasiści, czekaliśmy na Was. Panie wychowawczynie przygotowały dla Was sale, w których za chwilę zasiądziecie. Nie musicie się niczego bać. W szkole jest fajnie. Oczywiście, trzeba się uczyć, ale jest też czas na zabawę, zawiązywanie przyjaźni, odkrywanie nowych rzeczy. Uśmiecham się także do czwartoklasistów. Zakończyliście pierwszy etap swojej edukacji. Teraz wchodzicie na wyższy poziom. Będzie trochę trudniej, ale i ciekawie. Na pewno świetnie sobie poradzicie – mówiła dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 8 im. Mikołaja Kopernika Jolanta Łobocka.

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8 im. Mikołaja Kopernika w Starogardzie Gdańskim Jolanta Łobocka. 

Wszystkim, którzy dzisiaj rozpoczynają nowy rok szkolny życzymy powodzenia i samych sukcesów.

Fot. Grzegorz Szynkowski