Wiosenna zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Skorzystaj i pozbądź się zbędnych rzeczy

Do 17 kwietnia starogardzianie mogą wystawiać przed swoje domy odpady wielkogabarytowe, sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz odpady niebezpieczne. Wystawione rzeczy zostaną nieodpłatnie zabrane przez pracowników firmy PUK Starkom sp. z o.o.

Okres wczesnej wiosny kojarzy się z porządkami. Miasto zachęca mieszkańców do skorzystania z akcji zbiórki odpadów wielkogabarytowych. Akcja zbierania niepotrzebnych już mebli, wykładzin, dywanów, sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz odpadów niebezpiecznych trwa w Starogardzie Gdańskim od początku kwietnia.

Odpady wielkogabarytowe należy wystawić na terenach swoich nieruchomości przed posesję. W przypadku budynków wielolokalowych, odpady wielkogabarytowe należy umieszczać przy wiacie śmietnikowej lub w przypadku jej braku tuż przy utwardzonym placu, na którym usytuowano pojemniki na odpady. Każdy starogardzianin, który chce pozbyć się z domu niepotrzebnych już rzeczy powinien wystawić je zgodnie z harmonogramem, najwcześniej na 1 dzień przed terminem odbioru. Do tej pory mieszkańcy wystawili łącznie 50 ton odpadów.

Do odpadów wielkogabarytowe zaliczane są: stoły, szafy, krzesła, sofy, dywany, wykładziny wózki dziecięce, materace, rowery, opony samochodowe; odpady elektryczne i elektroniczne: pralki, lodówki, kuchenki gazowe, telewizory, radia, komputery; odpady niebezpieczne: przeterminowane leki, stare farby, lakiery, rozpuszczalniki, opakowania dezodorantów, termometry, zużyte świetlówki i żarówki energooszczędne, chemikalia fotograficzne, baterie i akumulatory

Nie będą odbierane: odpady budowlane i rozbiórkowe – jak np. drzwi, okna, umywalki, brodziki, muszle toaletowe, papa, grzejniki, płytki, rolety, ramy okienne oraz części samochodowe – zderzaki, kokpity, fotele samochodowe, kosiarki spalinowe.

Harmonogram odbioru odpadów dostępny jest na stronach: www.starkom.pl oraz www.czystemiasto.starogard.pl

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl