Wigilijne spotkanie u starogardzkich przedsiębiorców

W świątecznej atmosferze 9 grudnia w Restauracji Hubertus Starogardzki Klub Biznesu Związek Pracodawców podsumował mijający rok. W wigilijnym spotkaniu uczestniczył Senator RP Ryszard Świlski, posłowie na Sejm Kazimierz Smoliński i Sławomir Neumann oraz wielu znamienitych gości.

Na wigilię starogardzkich przedsiębiorców 9 grudnia do restauracji „Hubertus” przybyło ponad 150 gości ze środowisk biznesowych, samorządowcy, przedstawiciele oświaty, kultury, sportu oraz wielu instytucji i spółek.

Blisko 150 osób uczestniczyło w spotkaniu wigilijnym u starogardzkich przedsiębiorców
Barbara Stanuch- dyrektor biura SKB-ZP

– Zbliżamy się do końca roku – roku sukcesów, wyzwań czy mniej spektakularnych działań. Każdy z nas planuje ten świąteczny czas spędzić indywidualnie, w różnym wymiarze i tradycji. Warto jednak zatrzymać się choć na chwilę, wszak to czas nie tylko na podsumowania i refleksje, ale też na krytyczne i pozytywne spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość. To czas na marzenia i przemyślenia na przyszłość, na wzajemne wyrażenie własnych oczekiwań. To czas, kiedy zazwyczaj towarzyszy nam atmosfera wyciszenia, której nie doznajemy na co dzień. Bardzo wszystkim dziękuję za przybycie, za bycie razem i wzajemne się wspieranie – powiedziała na powitanie Barbara Stanuch członek zarządu i dyrektor Biura SKB-ZP.

– Rok 2019 był dla Klubu rokiem trudnym. Byliśmy świadkami wydarzeń, które spowodowały, że musieliśmy się zatrzymać i zastanowić nad sensem naszego życia, jak dalej mamy funkcjonować, co jest ważne, a co jest mniej ważne – powiedział prezes SKB-ZB Grzegorz Borzeszkowski. – Odeszli od nas wieloletni przewodnik i organizator naszego klubowego życia Edward Sobiecki, nieodżałowany Zbyszek Ciecholewski – wspaniały przedsiębiorca, przyjaciel i kolega, spalił się zakład Iglotex. Te wydarzenia wstrząsnęły wieloma przedsiębiorcami. To był też okres, w którym zmniejszyła się aktywność naszych członków w stosunku do lat poprzednich. Mam nadzieję, że w przyszłym roku to się zmieni, bo wasze uczestnictwo i aktywność, jest miarą tego, co robi zarząd – dodał prezes SKB-ZP.

Podziękował obecnej dyrektor Biura SKB-ZB Barbarze Stanuch za podjęcie wyzwania i trudu organizacji pracy Klubu. Zaapelował do wszystkich członków o wsparcie dla niej. – To wsparcie będzie dla Pani Barbary bezpieczeństwem działaniem – apelował.

Grzegorz Borzeszkowski – prezes SKB-ZP

Wspomniał też, że w 2019 roku SKB-ZP po raz kolejny otrzymał nagrodę Orła Pomorskiego, ufundowanego przez Magazyn Pomorski. Podkreślił, że podczas gali wręczania nagród Starogard był silnie reprezentowany, gdyż obok SKB-ZP, nagrodę otrzymała firma AQ Wiring Systems i pośmiertnie Zbigniew Ciecholewski. Barbara Stanuch podziękowała prezydentowi Januszowi Stankowiakowi za piękną laudację podczas gali.

Grzegorz Borzeszkowski podziękował też wszystkim wójtom, burmistrzom, prezydentom, starostom, dyrektorom, naczelnikom, komendantom i szefom wszystkich instytucji, którzy współpracują z SKB-ZP.

– Jesteście naszymi partnerami. Wspieracie nas w sytuacjach, które wydają się bez wyjścia. Bardzo wam za to dziękuję – powiedział i dodał – Chciałbym, abyśmy wszyscy weszli w 2020 rok z dużym optymizmem, pomimo barier, trudności i wyzwań, tym bardziej, że na Kociewiu jest wspaniały klimat do robienia biznesu.

Na koniec życzył wszystkim radosnych, spokojnych świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Podczas spotkania zostały wręczone nagrody i wyróżnienia dla przyjaciół starogardzkiego biznesu.

Przyjaciele starogardzkiego biznesu odznaczeni medalem za wspieranie przedsiębiorczości

Medal za wspieranie rozwoju przedsiębiorczości jako wyraz szacunku i uznania za dokonania na tym polu otrzymali: Małgorzata Rezmerowska Naczelnik Starogardzkiego Urzędu Skarbowego, Komendant Powiatowej Policji insp. Bogusław Ziemba, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Dariusz Śmiechowski oraz prezes Wydawnictwa Edytor w Gdyni i wydawca Magazynu Pomorski Grażyna Wiatr.

Bartosz Grochowski właściciel firmy PressMann odbiera znaczek przynależności do Starogardzkiego Klubu Biznesu – Związku Pracodawców

Do grona członków SKB-ZP przyjęta została firma PressMann. Statut, kodeks etyki przedsiębiorcy i znaczek przynależności do Klubu odebrał właściciel Bartosz Grochowski.

Spotkanie uświetnił występ uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego Starogardzie Gdańskim. Goście wysłuchali utworów skomponowanych na flet, skrzypce, saksofon, akordeon i fortepian.