Wigilia w pięknym stylu

17 grudnia 2015 odbyło się jubileuszowe, dziesiąte spotkanie wigilijne Studentów Uniwersytetu III Wieku „S-Centrum”. Opłatkiem podzielili się ludzie, którzy swoim zaangażowaniem i wolą działania pokazują, jak po pięćdziesiątce można inaczej żyć i spędzać wolny czas.

Prezydent miasta Janusz Stankowiak z wielką sympatią dla słuchaczy UTW i pełen podziwu dla ich zaangażowania powiedział – Cieszy mnie, że z roku na rok przybywa coraz więcej nowych studentów, którzy w niezwykle krótkim czasie stają się zgraną grupą przyjaciół. To jest niezwykłe i czyni Was ludźmi wyjątkowymi.

Było to zauważalne podczas dzielenia się opłatkiem. Setki uścisków i ciepłych słów, łez wzruszenia i radości, wszystko to było jakby wyznaniem wdzięczności za każdą spędzoną razem chwilę.

Świętowaniu towarzyszyły kolędy w wykonaniu chóru „Kociewiacy”, który tworzą między innymi studenci UTW. Młodzież z Publicznego Gimnazjum nr 3 zaprezentowała przedstawienie świąteczne, które wywołało wiele emocji i zostało nagrodzone owacją na stojąco. Życzenia świąteczne i noworoczne złożyli prezydent miasta, ksiądz Proboszcz Janusz Lipski oraz Ewa Bechter – dyrektor Starogardzkiego Centrum Kultury. Podczas wigilii szczególnie wyróżniono Janinę Dęga najstarszą studentkę UTW, która kilka dni przed spotkaniem obchodziła 93 urodziny.

Po zakończeniu części oficjalnej i artystycznej, studenci wcale nie mieli ochoty opuszczać spotkania. Jeszcze przez długi czas wspólnie kolędowali. W końcu tak aktywnym ludziom nie spieszy się do domu.

Oprac. Starogardzkie Centrum Kultury

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl