Wiemy kto wybuduje baseny na Piekiełkach

Wykonawcą jednej z najważniejszych miejskich inwestycji 2021 roku została spółka ROKA Budownictwo ze Starogardu Gdańskiego. 16 marca prezydent Starogardu Gdańskiego podpisał z jej prezesem umowę na budowę letnich basenów na Piekiełkach.

Przetarg na budowę basenów na Piekiełkach w Starogardzie Gdańskim Miasto ogłosiło pod koniec stycznia br. Zgłosiło się czterech wykonawców, ale tylko dwóch przeszło do kolejnego etapu negocjacji. O zwycięstwo walczyły firmy: AS PRODUKT z Małej Nieszawki i ROKA Budownictwo ze Starogardu Gdańskiego. Ostatecznie wygrała ta ostatnia.

To właśnie spółka ROKA wybuduje w Starogardzie trzy odkryte baseny letnie. Będzie to pierwszy etap budowy większego kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego. Oprócz basenów na Piekiełkach pojawią się takie atrakcje jak: naturalny labirynt, duży wybieg dla psów, wodny plac zabaw dla dzieci, naturalny plac zabaw, boisko do piłki plażowej, miejsce do plażowania, parkingi oraz cała niezbędna do jego utrzymania i prawidłowego funkcjonowania infrastruktura.

Podpisanie umowy na budowę letnich basenów w Starogardzie Gdańskim. Od lewej: Kamil Rozmus prezes Spółki ROKA Budownictwo, Janusz Stankowiak prezydent miasta Starogard Gdański. Tadeusz Błędzki wiceprezydent

We wtorek, 16 marca prezydent miasta podpisał z prezesem firmy ROKA Kamilem Rozmusem umowę na wykonanie I etapu inwestycji, czyli budowę basenów, wodnego placu zabaw, boiska do piłki plażowej, parkingu dla camperów oraz drogi ppoż. Wykonawca ma na to 105 dni od daty podpisania umowy.

Kamil Rozmus prezes firmy ROKA Budownictwo

– Zadanie jest bardzo specyficzne. Wymaga koordynacji pracy różnych branż, różnych dostawców i producentów właściwych dla tego zadania materiałów. Zaczniemy od zabezpieczenia terenu budowy (ustawienia ogrodzeń i tablic informacyjnych) oraz prac przygotowawczych. Już w tej chwili kontraktujemy podwykonawców i szukamy materiałów, część sprowadzamy z Włoch i Hiszpanii. Samą budowę rozpoczniemy od prac ziemnych związanych z niwelowaniem nierówności w terenie, ich rozbiórką i wyrównywaniem. Jak się z tym uporamy, przejdziemy do prac konstrukcyjnych i robót związanych z instalacjami podziemnymi, czyli wykonania wszystkich niezbędnych przyłączy sanitarnych i wodociągowych. Po tym etapie zjeżdżać zaczną poszczególne elementy wyposażenia obiektu. Równocześnie będziemy zagospodarowywać teren zielony, budować chodniki, jezdnię i ogrodzenie terenu. Czas mamy krótki – niecałe cztery miesiące, które zobowiązują – poinformował Kamil Rozmus

Na budowę firma ROKA planuje wejść jeszcze w tym tygodniu. Właściwe prace powinny się rozpocząć do 19 marca br. Na realizację I etapu budowy kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego na Piekiełkach Miasto przeznaczyło ponad 7 mln zł.