Wielkie wydarzenie kulturalne

Z radością i dumą przypominamy, że już niedługo czekają nas dwa dni pełne kultury. W sobotę 14 kwietnia o godz. 18:00 zobaczymy monodram „Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam” w reżyserii i wykonaniu Ewy Błaszczyk do tekstu Remigiusza Grzeli. Tego samego wieczoru ten ceniony pisarz i dziennikarz odbierze medal „Za zasługi dla Starogardu Gdańskiego”. W niedzielę 15 kwietnia o godz. 16:00 odbędzie się promocja książki „Podwójne życie reporterki. Fallaci. Torańska” i spotkanie z jej autorem Remigiuszem Grzelą, które poprowadzi Barbara Szczepuła.

Na oba wydarzenia zaprasza Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak. Do tego zaproszenia dołączają się również bohaterowie kwietniowych wydarzeń. – Jestem szczęśliwy, że 14 kwietnia Ewa Błaszczyk zagra nasz monodram „Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam” w moim rodzinnym mieście, Starogardzie Gdańskim. Dla mnie to też podwójnie ważne wydarzenie, bo po spektaklu odbiorę medal „Za zasługi dla Starogardu”. Wszystkich bliskich, przyjaciół, znajomych ze Starogardu i okolic zapraszam do spotkania i wspólnego świętowania. W związku z oficjalnym charakterem imprezy do sprzedaży trafiła niewielka pula biletów. Mam nadzieję, do zobaczenia – na swoim profilu na Facebooku napisał Remigiusz Grzela.

Na monodram „Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam” zaprasza też Ewa Błaszczyk.

Spektakl poświęcony jest jednej z najważniejszych dziennikarek świata. Prapremiera odbyła się 24 listopada 2017 roku w Teatrze Studio w Warszawie, gdzie spektakl jest w repertuarze. Na monodram w Starogardzie Gdańskim zaprasza również sistrzeniec Oriany Fallaci Edoardo Perazzi.

Bilety do nabycia w recepcji Starogardzkiego Centrum Kultury oraz na stronie http://www.sck.art.pl

Zapraszamy!

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl