Wielkie psie emocje

W minioną niedzielę do Starogardu przyjechało 8 drużyn flyballowych oraz kilkadziesiąt osób startujących w konkurencjach dogfrisbee z całej Polski. Wszyscy spotkali się na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny, gdzie odbyły się pierwsze w sezonie 2017 oraz pierwsze w historii Polskiego Związku Flyball zawody zorganizowane na Pomorzu – Ogólnopolskie Wyścigi Psów – ZooBajka Flyball Cup 2017.

Zgromadzeni widzowie kibicowali łącznie dwudziestu czterem meczom psich sztafet oraz ponad 30 zawodnikom dogfrisbee. W obu konkurencjach wystąpiło ponad 90 psów z całej Polski. Zawody można było śledzić także na żywo za pośrednictwem serwisu społecznościowego. Wirtualni kibice mocno trzymali kciuki i komentowali każdy mecz.

Wyścigi ZooBajka Flyball Cup 2017 połączyły zawodników o różnym stopniu doświadczenia. Udział wzięli w nich zarówno debiutanci, jak i dwukrotni Mistrzowie Europy.

– Flyball to całoroczna praca podczas treningów, a sprawdzenie się na wyścigach to ogromne emocje dla zawodników i psów, ale przede wszystkim wspaniałe widowisko dla kibiców – mówi Jolanta Olszewska, współorganizatorka wydarzenia.

Podczas zawodów w Starogardzie wielokrotnie padały rekordy klubów. Kibice byli świadkami debiutów i sukcesów. Najlepszy drużynowy czas w dywizji pierwszej wywalczyła drużyna Blade Runners Unleashed z Warszawy z czasem 16,19 sekundy! Flyball to jednak sport, w którym wszystko może się zdarzyć i poza świetnym czasem liczy się dokładność, opanowanie i niezawodność. Dlatego zwycięzcą najszybszej dywizji została drużyna Fractal International Affair z Gdańska. Po niej kolejne miejsca na podium zajęły drużyny: Cross Dogs z Gdyni, Road Runners Unleashed oraz Blade Runners z Warszawy.

Fractal International Affair ustanowiła rekord klubu, który wynosi teraz 16,49 sekundy i jest czasem na miarę Mistrzostw Europy, na które drużyna jedzie już pod koniec maja.

W dywizji drugiej wygrała drużyna LosPiesos Bandits z Olsztyna. Za nimi uplasowali się Ultra Flyball Team z Tczewa, Fractal z Gdańska oraz Cross Dogs fly4fun z Gdyni.

Podczas całej imprezy o zdrowe i pełne żołądki zawodników oraz kibiców dbała restauracja ze zdrową żywnością Słodko Słone. Było pysznie, zarówno w strefie fat, jak i fit.

– Serdeczne podziękowania kierujemy do sponsorów TropiDog, Bayer, Maced, Bozita Polska, 8in1 oraz Furminator! Bez Was to wszystko nie mogłoby się odbyć! Bardzo się cieszymy, że jak zwykle na organizowane przez nas imprezy, zaproszenie przyjęło Grodzisko Owidz oraz OTOZ Animals Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt. Czujemy się zaszczyceni, że mogliśmy liczyć na życzliwą pomoc i Patronat Prezydenta Miasta Starogard Gdański Pana Janusza Stankowiaka – powiedziała Jolanta Olszewska.

Organizatorami Ogólnopolskich Wyścigów Psów – Zoobajka Flyball Cup 2017 byli ZooBajka oraz Fractal Flyball Team.