Wielki gest, wielkie wzruszenie

Edytka Schroder cierpi na rozszczep kręgosłupa oraz niewydolność pęcherza. Teraz łatwiej będzie kupić jej nowy wózek inwalidzki i korzystać z rehabilitacji. Pieniądze na ten cel podarował dziewczynce Michał Chajewski. Oddał jej pieniężną część Wierzyczanki 2016, którą w kategorii gospodarka otrzymał Browar Kociewski.

– Zupełnie nie spodziewaliśmy się, że Wierzyczanka 2016 trafi akurat w nasze ręce. Tym bardziej nie przewidzieliśmy jakiejkolwiek nagrody pieniężnej. Kiedy ją dostaliśmy, od razu wiedzieliśmy, że pieniądze powinny trafić do osoby, która bardziej ich potrzebuje – powiedział Michał Chajewski i wręczył Edytce czek.

Dziewczynka cierpi na rozszczep kręgosłupa, który spowodował u niej paraliż obu nóg, więc porusza się tylko na wózku inwalidzkim. Ma także niewydolność pęcherza, co wymaga cewnikowania 5 razy na dobę. Wychowuje ją tylko mama, która ma niezwykłą siłę, determinację i ogromną wolę walki o zdrowie córki, a jednocześnie wielką skromność i pokorę wobec życia. Wszystkie te cechy bez wątpienia Edytka po niej odziedziczyła.

Od drugiego miesiąca życia dziewczynka poddawana jest ciągłej rehabilitacji. Specjalistyczny dwutygodniowy turnus kosztuje około 5.000 zł. Pieniądze ofiarowane przez Michała Chajewskiego bardzo się przydadzą.

Przekazanie czeku nie mogło odbyć się w innym miejscu niż Browar Kociewski. – Jedyne, czego oczekujemy od Ciebie w zamian, to żebyś jak najczęściej nas tutaj odwiedzała i zawsze pojawiała się z tak pięknym uśmiechem na twarzy jak dzisiaj – mówił wzruszony Michał Chajewski.

Dzięki takim gestom nagroda Prezydenta Miasta nabiera nowego wymiaru i sięga dalej. Śmiało można powiedzieć, że Wierzyczanka pozwala wierzyć w ludzi i ich dobre serca.