Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 30. raz zagra w stolicy Kociewia!

„Przejrzyj na oczy” to hasło tegorocznego finału 30. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, które możemy zobaczyć nie tylko na plakatach fundacji, ale również na puszkach, flagach i gadżetach promocyjnych. Coraz szersze grono odbiorców zapamiętuje chwytliwą formułę, która przoduje w kweście dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci w polskich szpitali. Będzie to pierwsza zbiórka dedykowana dziecięcej okulistyce.

Finał odbędzie się 30 stycznia 2022 roku. Już od 10 grudnia będzie można znaleźć puszki fundacji w wielu sklepach, firmach i instytucjach, które pełnią rolę tzw. puszek stacjonarnych. Szczegółowa lista punktów będzie dostępna na na stronie www.osir.com.pl.

Wstąp w szeregi wolontariuszy!

Nabór wolontariuszy rozpoczął się w poniedziałek, 8 listopada 2021 na platformie internetowej iwolontariusz.wosp.org.pl. Dzięki tej formie zapisów, wolontariusz sam może zmienić zdjęcie na identyfikatorze, sprawdzić swoją kwestę lub skontaktować się z szefem sztabu.
Jako rodzic lub opiekun prawny możesz zapisać swoje dziecko i sprawić, że wspólnie zostaniecie częścią ekipy 30. Finału WOŚP! Wystarczy, że wypełnisz formularz i wyrazisz zgodę na uczestnictwo Twojego dziecka.
Trzeba pamiętać, że za zbieranie wolontariuszy kwestujących z tekturową skarbonką odpowiedzialny jest Szef Sztabu i to on decyduje, z kim będzie pracował. Sztaby mają ograniczoną pulę wolnych miejsc dla wolontariuszy, co często oznacza, iż niestety nie wszyscy chętni zostaną przyjęci. Dlatego najlepiej zgłosić się do sztabu jak najszybciej!

Wstąp w szeregi wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w styczniu zagra na rzecz okulistyki dziecięcej.

Z roku na rok bijemy rekordy!
Mimo pandemii i wiążących się z nią obostrzeń, które wpłynęły m.in. na zmianę terminu zbiórki, w styczniu tego roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 29. – wyjątkowo radośnie i, jak się okazało, z fantastycznym finansowym wynikiem. Na zakup sprzętu dla dziecięcej laryngologii i diagnostyki głowy zebrano 210 813 830,10 PLN – ponad 20 milionów PLN więcej niż podczas poprzedniego Finału WOŚP i najwięcej w historii wszystkich zbiórek „Orkiestry”. Oznacza to, że podczas ostatniej edycji zbiórki WOŚP zebrała prawie tyle samo, co w ciągu 13 pierwszych lat swoich działań łącznie. My, jako sztab #4233 byliśmy tego częścią!