Wielka integracja po raz osiemnasty

XVIII Bal Integracyjny Młodzieży Szkolnej z Osobami Niepełnosprawnymi odbył się 18 stycznia 2018 r. w budynku dawnego Publicznego Gimnazjum Nr 3. Ta coroczna impreza zapoczątkowana przez Bogusławę Karankowską to święto całej szkoły, w które angażują się wszyscy uczniowie i nauczyciele.

Od pierwszej edycji ideą tych spotkań jest szerzenie hasła „Starogard miastem przestrzeni wspólnej”. Czas spędzony na zabawie likwiduje bariery oraz pozwala na lepsze rozumienie osób niepełnosprawnych.

– To mój trzeci bal w życiu – powiedziała uczestniczka, która od dziecka jeździ na wózku inwalidzkim. – Każda taka impreza to dla mnie wielkie wydarzenie. Wszyscy są uśmiechnięci, pomocni i tacy serdeczni. Wspaniale się bawimy – mówiła. 

W pięknie udekorowanej balonami i konfetti sali punktualnie o godz. 16:00 oprócz uczniów szkoły pojawili się podopieczni MOPS-u, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz podopieczni Caritas przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starogardzie Gdańskim. Większość uczestników przyszła na bal w niezwykle kolorowych i pomysłowych strojach. O oprawę muzyczną zadbali Grzegorz i Krzysztof z formacji Lecimy. Jednak zanim zagrali, imprezę rozpoczęły występy uczestników.   

– Myślę, że akurat taki bal to świetny pomysł. Jest ważny dla osób niepełnosprawnych, dla mnie i dla moich rówieśników. Taka integracja uczy tolerancji i wrażliwości, a przy tym wszyscy doskonale się bawimy – stwierdziła uczennica III klasy PG3. 

XVIII integracyjny bal otworzyła pomysłodawczyni tych spotkań Bogusława Karankowska. – Serdecznie witam wszystkich gości. Nasze bale są gwarancją świetnej zabawy. Korzystając z okazji, dziękuję wszystkim, którzy włożyli całe serce w jego przygotowanie – powiedziała.

Na balu nie zabrakło ważnych gości. Wśród nich znaleźli się: Urszula Ossowska (dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej), Agnieszka Buczyńska (naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta), Aleksandra Ślosarska i Tomasz Walczak (radni Rady Miasta) oraz oczywiście dyrektor szkoły Arkadiusz Kobierzyński.   

Fot. Małgorzata Rogala

 

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl