Oni wiedza najwięcej o bezpieczeństwie

Dwoje uczniów ze Starogardu wystąpiło w finale Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Moje miasto, moja straż”. W gronie 23 najlepszych na Pomorzu – Paulina Stangel z Zespołu Szkół Ekonomicznych zajęła 8-miejsce, a Przemysław Fierek z I LO – 20-te. Starogardzcy uczniowie pokazali w finale nowe pomysły na pracę Straży Miejskiej.

IMG_2350Główna nagroda olimpiady, czyli darmowy wstęp na studia w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej – tym razem nie dla uczniów ze Starogardu. Ale podczas finału, który odbył się 7 marca w Kościerzynie, reprezentanci naszego miasta zaprezentowali ciekawe rozwiązania na poprawę bezpieczeństwa w swoim otoczeniu. Paulina Stangel zaproponowała, by Straż Miejska spotykała się i rozmawiała nie tylko z uczniami podstawówek i gimnazjów, ale również była aktywna wśród młodzieży szkół średnich.

Zastępczyni komendanta Straży Miejskiej Krystyna Kwidzińska-Kulas powiedziała, że Straż Miejska bardzo chętnie – zgodnie z postulatami uczniów – poprowadziłaby takie zajęcia również w liceach.

Dla mnie udział w olimpiadzie był swego rodzaju próbą generalną przed maturą, którą będę pisał za miesiąc – dodał Przemysław Fierek, który chciałby dostać się na prawo w Warszawie. Prezentacje, które przygotowaliśmy były też sprawdzianem naszych umiejętności występowania publicznego – ocenili finaliści.

Pierwsze miejsce w konkursie…. wyśpiewała Roksana Krzemińska. Uczennica z Kwidzyna napisała piosenkę o bezpieczeństwie w swojej okolicy. Zdobyła indeks wyższej uczelni, bon na 1000 złotych, laptop i czytnik e-booków. Specjalną nagrodę dla najlepszego finalisty ze Starogardu ufundował sponsor Olimpiady – Przedsiębiorstwo Transportowo-HandloweBROKER” Mariusz Szwarc.

Organizatorem Olimpiady był Urząd Miasta Gdańska i straże ważniejszych miast Pomorza, w tym po raz pierwszy Starogardu Gdańskiego. Patronatem honorowym zawody objęli: Marszałek Województwa Pomorskiego, Pomorski Kurator Oświaty i Prezydent Miasta Gdańska.

 

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl