Wiedzą jak zapobiegać pożarom

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim 6 kwietnia odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”.

Organizatorem turnieju była Komenda Powiatowa PSP w Starogardzie Gdańskim i Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Starogardzie Gdańskim. Do udziału
w konkursie zgłoszono 35 osób, reprezentujących Gminy Powiatu Starogardzkiego. Turniej połączono ze zwiedzaniem Komendy Powiatowej PSP oraz sali edukacyjnej OGNIK.

Uczestnicy musieli rozwiązać test składający się z 25 pytań oraz odpowiedzieć na pytania ustne. W młodszej grupie wiekowej zwyciężył Maksymilian Pater z miasta Skórcz, przed Tamarą Szturmowską z Czarnej Wody i Agatą Trepkowską z gminy Lubichowo. W grupie wiekowej „średniej” zwyciężyła Agnieszka Liss reprezentującą miasto Starogard Gdański przed Miłoszem Kinderem reprezentującym gminę Smętowo Graniczne i Markiem Madziarą reprezentującym gminę Starogard Gdański. W najstarszej grupie wiekowej, tj. szkoły ponadgimnazjalne zwyciężył Paweł Kensicki z miasta Starogard Gdański przed Maciejem Stolcem z gminy Starogard Gdański i Stanisławem Oksentowiczem reprezentującym Czarną Wodę.

Do udziału w eliminacjach szczebla wojewódzkiego zakwalifikowali się uczniowie, którzy zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Wszystkim uczestnikom turnieju wręczono atrakcyjne nagrody rzeczowe, których fundatorem było Starostwo Powiatowe i Komenda Powiatowa PSP w Starogardzie Gdańskim.

 

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl