Więcej niż mury. 30-lecie budynku SCK

W październiku 1991 r. otwarty został budynek Starogardzkiego Centrum Kultury. Z okazji trzydziestej rocznicy działalności w murach przy al. Jana Pawła II 22 października SCK odwiedzili Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak, jego zastępca ds. społecznych Maciej Kalinowski oraz naczelnik Wydziału Informacji Społecznej Urzędu Miasta Renata Połomska.

Goście nie przyjechali z pustymi rękoma. Prezydent Starogardu Janusz Stankowiak wręcza prezent dyrektor Starogardzkiego Centrum Kultury Ewie Roman.

– Trudno uwierzyć, że Starogardzkie Centrum Kultury działa w tym miejscu od trzydziestu lat. Z dumą patrzę jak ten budynek się zmienia, idzie z duchem czasu. Jest coraz bardziej atrakcyjny, ale też bezpieczny i dostępny dla osób z niepełnosprawnościami. Przepracowałem tutaj szesnaście lat. Dlatego mogę z całą pewnością powiedzieć, że miejsce jest bardzo ważne, ale to tylko mury. Najważniejsi są ludzie, którzy tworzą SCK, a są to wspaniałe, otwarte, pełne pasji i nowych pomysłów osoby – powiedział prezydent Starogardu Janusz Stankowiak.

Od lewej: menadżer kultury SCK Łukasz Rocławski, wiceprezydent Starogardu Maciej Kalinowski, prezydent miasta Janusz Stankowiak, dyrektor SCK Ewa Roman, główna księgowa SCK Danuta Wysocka oraz naczelnik Wydziału Informacji Społecznej Urzędu Miasta Renata Połomska.

– W imieniu wszystkich pracowników Starogardzkiego Centrum Kultury oraz swoim bardzo dziękuję, że znaleźliście Państwo w swoich napiętych grafikach czas i odwiedziliście nas. Każdy jubileusz należy świętować. To są ważne daty, o których trzeba pamiętać. Robimy wszystko, żeby budynek SCK był nie tylko jak najbardziej funkcjonalny, ale też najpiękniejszy dla wszystkich, którym służy – mówiła dyrektor Starogardzkiego Centrum Kultury Ewa Roman.

Fot. Małgorzata Rogala

Z okazji jubileuszu 30-lecia swojej siedziby SCK przygotowało materiał filmowy.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl