Więcej mieszkań w Starogardzie

Ponad 1,5 mln zł miasto otrzyma z Banku Gospodarstwa Krajowego na budowę bloku mieszkalnego przy ulicy Kopernika. To kolejne dofinansowanie dla Starogardu z BGK i kolejna wspólna inwestycja mieszkaniowa. Zrealizuje ją starogardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Ziemi Kociewskiej. Koszt budowy wyniesie blisko 3,4 mln zł.

W latach 2018-2019 przy ul. Kopernika na działce za blokiem nr 24 powstaną 24 mieszkania komunalne, które będą mogły wynająć osoby niespełniające warunków otrzymania lokalu socjalnego. Będą to najczęściej mieszkania dwupokojowe z łazienką i kuchnią o przeciętnej powierzchni 40,36 metrów kw. Wybuduje je TBS Ziemi Kociewskiej we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, który dofinansuje przedsięwzięcie kwotą 1,5 mln zł. Cała inwestycja kosztować ma blisko 3,5 mln zł, a to znaczy, że prawie połowę szacowanych kosztów (dokładnie 45%) zapłaci BGK. Pierwsze prace ruszą w kwietniu 2018 roku. Mieszkania powinny zostać oddane do użytku pod koniec czerwca 2019 roku.

Działka przy ul. Kopernika, na której do czerwca 2019 roku powstanie blok mieszkalny z 24 lokalami komunalnymi.

To kolejna inwestycja mieszkaniowa w Starogardzie Gdańskim, którą miasto realizuje we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. W marcu br. podpisana została umowa na dofinansowanie budowy sześciu mieszkań przy ulicy Magazynowej. Lokale na wynajem zostaną oddane prawdopodobnie w październiku tego roku. Inwestycja będzie kosztować 1 mln zł, z czego BGK zapłaci 468 101,59 zł.

Wliczając mieszkania, które powstaną w ramach programu Mieszkanie Plus, do końca 2019 roku Starogard powiększy swoje zasoby mieszkaniowe o 248 lokali.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl