Więcej kursów i pasażerów w autobusach

Od poniedziałku, 18 maja Miejski Zakład Komunikacji w Starogardzie Gdańskim wprowadza więcej kursów na wszystkich liniach miejskich, z wyjątkiem linii nr 7. Od poniedziałku do soboty autobusy będą jeździć częściej i zabierać więcej pasażerów. Bez zmian pozostają niedziele i święta – autobusy nie kursują.

W ramach łagodzenia obostrzeń wynikających z powolnego powrotu do „normalności” prezydent miasta Janusz Stankowiak zadecydował o wprowadzeniu kolejnych zmian w komunikacji miejskiej. Od 18 maja od poniedziałku do soboty autobusy w Starogardzie Gdańskim kursować będą w systemie wakacyjnego rozkładu jazdy. To oznacza, że będą jeździć nie co 30 minut ale co 20 minut. Wyjątek stanowić będzie linia nr 7, która pozostanie zawieszona do odwołania. Natomiast w niedziele i święta w dalszym ciągu autobusy miejskie nie będą kursować.

Dodatkowo zwiększy się limit pasażerów, którzy będą mogli korzystać z miejskiej komunikacji w tym samym czasie. W autobusach marki Autosan jednorazowo będzie mogło jechać 26 osób, w autobusach marki Mercedes Citaro – 28 osób, a w autobusach marki Mercedes Conecto – 32 osoby. Przestanie obowiązywać zasada pozostawiania jednego wolnego miejsca.

– Zmiany mają umożliwić mieszkańcom sprawniejsze przemieszczanie się po terenie miasta. Jednocześnie nadal obowiązują dotychczasowe obostrzenia dotyczące ogólnie przyjętych standardów sanitarnych tj. zakrywanie nosa i ust – informuje dyrektor MZK Wojciech Szambowski.

fot. _igrek_mzk