Więcej książek do czytania

Prawie 800 nowości wydawniczych pojawi się na półkach Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. Bernarda Sychty w Starogardzie Gdańskim. Do końca roku 2016 Biblioteka wzbogaci swoje zbiory za ponad 24 tys. zł. Będą to głownie wydawnictwa popularnonaukowe oraz literatura piękna dla dorosłych, dzieci i młodzieży.

– Pierwsze zakupy już zrobiliśmy – powiedział Radosław Spychalski dyrektor biblioteki. – Wkrótce na półce z nowościami pojawią się m.in. „Niebezpieczne kobiety” Patryka Vegi, „Cztery żywioły” Katarzyny Bondy, „Dziewczyny od Andersa” Agnieszki Lewandowskiej-Kąkol, „Kukuczka.Opowieść o najsłynniejszym himalaiście” Marcina Pietraszewskiego i Dariusza Kortko,  „Przyjaciele i rywale” Agnieszki Krawczyk, „Mecz o wszystko” Ewy Nowak i wiele innych, w tym kilkadziesiąt tytułów popularnonaukowych. Oczywiście pojawią się również kolejne audiobooki dla dzieci i dorosłych, których liczba w naszej bibliotece regularnie wzrasta. Zakupimy je z własnych środków biblioteki. W tej chwili czekamy tylko na skatalogowanie zakupionych woluminów. Do końca roku planujemy kupić jeszcze około 600 książek, z których większość ukazała się w tym roku na rynku wydawniczym – poinformował Radosław Spychalski.

Starogardzka Biblioteka we wrześniu pozyskała 24 180 zł na nowe lektury dla mieszkańców Starogardu. Pieniądze na zakup książek pochodzą z Programu Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Program będzie realizowany do 2020 roku. Dzięki niemu co roku miejskie i gminne biblioteki wzbogacą swoje zbiory o kilkaset nowych woluminów. Ma to zachęcić społeczeństwo do czytania oraz częstszego odwiedzania bibliotek i wypożyczania książek. Celem jest ogólna poprawa stanu czytelnictwa w Polsce.

– Zachęcamy wszystkich starogardzian do korzystania z naszych zbiorów i pogłębiania swojej czytelniczej pasji – dodaje dyrektor. – Dobra książka to podobno lek na wszystko.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl