Więcej atrakcji do zabawy w Tęczą Malowane

Przedszkole nr 4 Tęczą Malowane skorzystało z pieniędzy Budżetu Obywatelskiego 2022. Przedszkolaki mają nowocześnie wyposażony ogródek do zabaw na świeżym powietrzu. Jest przyjazny, kolorowy i bezpieczny. Zamontowany w nim sprzęt kosztował 250 tys. zł. 

Wniosek Martyny Biernath „Mali odkrywcy – modernizacja ogrodu przedszkolnego Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 4 „Tęczą Malowane” w Starogardzie Gd znalazł się wśród czterech zwycięskich projektów, na które głosowali mieszkańcy w Budżecie Obywatelskim w 2021 roku.

Bezpieczna zabawa na podwórku

Modernizacja ogródka przy Przedszkolu Nr 4 trwała ok. miesiąca. Wykonała ją Firma Handlowa Adam Kowalczyk z Wdy.

Huśtawki sprężynowe, skoczki, urządzenia linarne i trampoliny to tylko niektóre  sprzęty do zabaw, zanstalowane w ogródku MPP 4 w Starogardzie Gdańskim.  które uatrakcyjną wyjścia przedszkolaków ma świezż powietrze.

– Na podwórku pojawiły się sekcje dla poszczególnych grup przedszkolnych. Są nowe huśtawki sprężynowe, skoczki, urządzenia linarne i trampoliny. Przedszkolaki mają też do zabawy drewniane zestawy jak pociąg, tunel i wieżyczkę. Na terenie ogrodu wykonawca zamontował również stoliki z ławeczkami do gry w szachy, kolorowe siedziska wypoczynkowe i stojaki na rowery – poinformowała zastępca dyrektora MPP4 Magdalena Mandziara.

Dzięki montażowi nowoczesnego sprzętu i niewielkiej modernizacji ogrodu, przestrzeń codziennych zabaw przedszkolaków zyskała na jakości i atrakcyjności. Jest bardziej kolorowa i bezpieczniejsza.

Symboliczna wstęga przecięta

 

Przecięcie symbolicznej wstęgi podczsa otwarcia ogrodu do zabaw przy MPP 4 w Starogardzie Gdańsim

We wtorek, 22 listopada prezydent miasta Janusz Stankowiak wraz z zastępcami Maciejem Kalinowskim i Tadeuszem Błędzkim, dyrektor Przedszkola Alicją Prokopów oraz przedstawicielką Rady Rodziców w obecności przedszkolaków przecięli symboliczną wstęgę, oficjalnie otwierając nowy przedszkolny ogródek.

– To jedno z najbardziej niespodziewanych otwarć. Nigdy wcześniej nie działo się to w porze zimowej, ale wiem, że dzieci lubią bawić się na powietrzu każdą porą roku. Zima to też ich ulubiona pora roku. Mam jednak nadzieję, że  zaprosicie mnie do waszego nowego ogrodu na wiosnę. Chciałbym się z wami pobawić, bo ten ogródek jest naprawdę piękny – powiedział prezydent Janusz Stankowiak.

Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak życzył przedszkolakom wspaniałych zabaw w nowym ogródku.

Podziękowania

Dyrektor przedszkola podziękowała włodarzom miasta za możliwość wykorzystania Budżetu Obywatelskiego, pracownikom Wydziału Inwestycyjnego Januszowi Karczyńskiemu i Annie Prądzińskiej za pomoc i wsparcie przy tworzeniu projektu, całemu zespołowi przedszkola za zaangażowanie i determinację w dążeniu do celu, wreszcie wykonawcy Adamowi Kowalczykowi i całej jego ekipie za wykonanie inwestycji.

Dyrektor MPP4 Alicja Prokopów z zastępcą Magdaleną Mandziara, która w dłoniach trzyma tabliczkę Dobrego Przyjaciela Przedszkola dla Adama Kowalczyka

– Od 2009 roku w naszym Przedszkolu istnieje Kapituła, która przyznaje tytuł „Dobrego Przyjaciela Przedszkola”. Kapituła zadecydowała, że ten tytuł otrzyma Adam Kowalczyk. Chcemy w ten sposób podziękować mu za bezinteresowną pomoc. Pan Adam nie tylko zakupił i wraz ze swoimi pracownikami zamontował w ogrodzie przyrządy do zabaw, ale cały czas nam doradzał. Wyciął niepotrzebne gałęzie, wywiózł stary sprzęt, konsultował wprowadzane zmiany, wsłuchując w nasze potrzeby – powiedziała Alicja Prokopów.

Przedszkolaki podziękowały Prezydentowi Miasta Starogard Gdański za piękny, kolorowy i bezpieczny plac zabaw

Specjalne podziękowania przygotowały również przedszkolaki. Oprócz wspólnie zaśpiewanej piosenki, Lenka i Anielka powiedziały wierszyk.

– Przedszkolaki się radują i tak pięknie dziś dziękują. Kolorowo tu i pięknie – to zasługa Pana Drogi Prezydencie. Wszystkim dzisiaj dziękujemy, teraz bawić się możemy. Nowe sprzęty tutaj mamy, o które należycie zadbamy – zadeklamowały dziewczynki

Dzięki BO marzenie się spełniło

Projekt ogródka był gotowy już w 2018 roku. Już wtedy Przedszkole startowało w konkursie BO. Wtedy się nie udało, ale pracownicy nie zrezygnowali. Kiedy w 2020 roku nadarzyła się kolejna okazja, by zawalczyć o pieniądze z Budżetu Obywatelskiego, podjęli ponownie wyzwanie i wygrali.

Otwarcie odnowionego ogrodu do zabaw przy Miejskim Przedszkolu Publicznym Nr 4 Tęczą Malowane

– Nasze marzenia się spełniły. To było dla nas bardzo ważne ze względu na bezpieczeństwo dzieci. Wiadomo, że wypuszczone do ogrodu, potrzebują się wyhasać. Potrzebują do tego huśtawek, drabinek i bujaków. Teraz to wszystko mamy. Piękne, nowe,  kolorowe, a przede wszystkim bezpieczne. Bardzo dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy oddając swój głos na nasz projekt, przyczynili się do spełnienia tego marzenia, szczególnie rodzicom i ich krewnym  – spuentowała Magda Mandziara.

Prace wraz z projektem kosztowały 250 tys. zł.

fot. Magdalena Dalecka