Widok 11 nowych autosanów na ulicach Starogardu coraz bliższy

Produkcja autobusów, które pod koniec maja przyjadą do Starogardu, jest już bardzo zaawansowana. Przekonali się o tym prezydent Janusz Stankowiak i wiceprezydent Przemysław Biesek –Talewski, którzy w dniach 26 i 27 marca odwiedzili zakład w Sanoku. Skorzystali z zaproszenia prezesa firmy AUTOSAN – Michała Stachury. Na miejscu  sprawdzili na jakim etapie są prace i ustalili szczegóły dostawy 11 niskopodłogowych autosanów do Starogardu.

– Wszystkie autobusy mają gotową konstrukcję. Pierwsze trafiły już do lakierni – powiedział zastępca prezydenta miasta Przemysław Biesek-Talewski. – Po świętach będą uzbrajane w elementy wyposażenia. Liczymy na to, że pod koniec maja przyjadą do Starogardu, a w czerwcu wyjadą na ulice miasta – dodał wiceprezydent

Konstrukcja starogardzkiego autosanu

Wizyta władz miasta w Sanoku trwała dwa dni. Prezydenci skorzystali z zaproszenia prezesa firmy AUTOSAN – Michała Stachury, aby na miejscu przyjrzeć się produkcji starogardzkich autosanów. W dniu 27 marca zwiedzili zakład, po którym oprowadził ich Marek Ruchlewicz – dyrektor handlowy i marketingu. Dzień wcześniej 26 marca spotkali się z prezesem firmy  Michałem Stachurą, z którym ustali warunki dostawy zakupionych autobusów.

Prezydent Janusz Stankowiak i wiceprezydent Przemysław Biesek -Talewski zwiedzili zakład produkcyjny autobusów marki AUTOSAN

Miasto zakupiło 11 nieskopodłogowych autobusów z usprawnieniami dla osób niepełnosprawnych w ramach projektu „Budowa i skomunikowanie węzła integracyjnego w Starogardzie Gdańskim”.  Wniosek przygotował i wynegocjował zespół złożony z pracowników urzędu i Miejskiego Zakładu Komunikacji pod przewodnictwem wiceprezydenta Przemysława Bieska -Talewskiego.  Autosany kosztują ponad 11 mln zł, ale Miasto zapłaci tylko 1,35 mln. zł, czyli za niespełna dwa pojazdy. Podatek VAT z tytułu ich zakupu zostanie miastu zwrócony, a 85 % kosztów kwalifikowanych pokryje Unia Europejska, która dofinansowuje wyżej wspomniany projekt.

 

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl