Widoczni i bezpieczni pierwszoklasiści

Każdy starogardzki pierwszoklasista będzie widoczny na drodze. Dzieci dostaną gadżety, które im w tym pomogą – worek na buty, pulsacyjny brelok oraz samozaciskową opaskę. Wszystko oczywiście żółte i odblaskowe. Na każdym elemencie napis: „Tu mnie widać”. Takie odblaski otrzyma każdy uczestnik organizowanych w szkołach pogadanek z policjantami i strażnikami miejskimi. 3 października reprezentujący pierwszoklasistów Paweł z PSP Nr 3 odebrał odblaskowe gadżety od prezydenta Janusza Stankowiaka.

Komenda Powiatowa Policji, Urząd Miasta oraz Straż Miejska wspólnie prowadzą akcję edukacyjną pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. W jej ramach policjanci organizują pogadanki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Spotkania rozpoczną się 6 października od PSP Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza.

– Cieszę się, że jako pierwszy dostałem odblaski. Jutro wezmę je do szkoły i pokażę kolegom. Dowiedzą się co już niedługo dostaną od policjantów – mówił Paweł, reprezentant uczniów pierwszych klas.

Na środku Paweł ze swoim odblaskowym workiem, a od lewej: mł. asp. Małgorzata Szweda, jednoosobowe stanowisko ds. profilaktyki społecznej; mł. insp. Piotr Wiśniewski, zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Starogardzie Gdańskim, prezydent Janusz Stankowiak oraz zastępca komendanta Straży Miejskiej Krystyna Kwidzińska-Kulas.

Podczas spotkań z pierwszakami policjanci oraz strażnicy miejscy tłumaczą najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego jak się prawidłowo zachowywać. – „Bezpieczna droga do szkoły” to akcja, którą od kilku lat prowadzimy na początku roku szkolnego. Chcemy, żeby dzieci wiedziały, co może im grozić na drodze i jak mają tych zagrożeń unikać. Muszę przyznać, że niektórzy pierwszoklasiści mają na ten temat dość sporą wiedzę. Widać, że rodzice z nimi rozmawiają. Urząd Miasta bardzo nam pomógł. Sfinansował zakup elementów odblaskowych. To świetne gadżety. Dzieci zawsze cieszą się z takich prezentów. Dzięki nim lepiej pamiętają o spotkaniu z nami i o tym, co im mówimy na temat bezpieczeństwa na drodze – wyjaśnia mł. insp. Piotr Wiśniewski, zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Starogardzie Gdańskim.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl