Węzeł integracyjny nominowany do nagrody w plebiscycie „Pomorskie Sztormy”

Projekt „Budowa i skomunikowanie węzła integracyjnego w Starogardzie Gdańskim” znalazł się w gronie 5 najlepszych na Pomorzu i został nominowany do nagrody „Pomorskie Sztormy” w kategorii „Pomorskie EUROinspiracje”. O zwycięstwie decydują głosy internautów. Oddawać można je tylko do 13 marca.

W ramach starogardzkiego projektu odnowiono i rozbudowano Dworzec Kolejowy. Powstały poczekalnie, kasy i punkty informacji, a także miejsca parkingowe. Zbudowano plac autobusowy, z którego odjeżdżają nowe, niskopodłogowe autobusy miejskie. Zreorganizowano ruch na Alei Wojska Polskiego, dzięki czemu jedna z najstarszych ulic w mieście stała się najważniejszym ciągiem komunikacyjnym dla pieszych i rowerzystów.

Na projekt głosować można na stronie http://pomorskiesztormy.pl, w kategorii „Pomorskie EUROinspiracje” wybierając pozycję 5. Gorąco zachęcamy do tego wszystkich starogardzian oraz sympatyków naszego miasta. Pokażmy, że potrafimy zmobilizować siły.

„Pomorskie Sztormy” to plebiscyt „Gazety Wyborczej Trójmiasto” i Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego. W tym roku organizowany jest już po raz piętnasty. „Sztorm” narodził się jako nagroda w dziedzinie kultury. W kolejnych latach idea ewoluowała, wypływając na coraz szersze wody. Dziś oprócz artystów prestiżowe statuetki mogą zdobyć także sportowcy, przedstawiciele świata biznesu i autorzy najlepszych projektów z wykorzystaniem środków unijnych. Organizatorzy honorują zarówno wielkie inwestycje infrastrukturalne oraz te z pozoru mniej efektowne, trudniej dostrzegalne, ponieważ inwestujące w człowieka i jego kompetencje.

„Pomorskie Sztormy” to silna marka. Ich zdobycie to powód do dumy, bo jest to nagroda przyznawana ludziom przez ludzi.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl