Węzeł integracyjny nominowany do nagrody w plebiscycie „Pomorskie Sztormy”

Projekt „Budowa i skomunikowanie węzła integracyjnego w Starogardzie Gdańskim” znalazł się w gronie 5 najlepszych na Pomorzu i został nominowany do nagrody „Pomorskie Sztormy” w kategorii „Pomorskie EUROinspiracje”. O zwycięstwie decydują głosy internautów. Oddawać można je tylko do 13 marca.

W ramach starogardzkiego projektu odnowiono i rozbudowano Dworzec Kolejowy. Powstały poczekalnie, kasy i punkty informacji, a także miejsca parkingowe. Zbudowano plac autobusowy, z którego odjeżdżają nowe, niskopodłogowe autobusy miejskie. Zreorganizowano ruch na Alei Wojska Polskiego, dzięki czemu jedna z najstarszych ulic w mieście stała się najważniejszym ciągiem komunikacyjnym dla pieszych i rowerzystów.

Na projekt głosować można na stronie http://pomorskiesztormy.pl, w kategorii „Pomorskie EUROinspiracje” wybierając pozycję 5. Gorąco zachęcamy do tego wszystkich starogardzian oraz sympatyków naszego miasta. Pokażmy, że potrafimy zmobilizować siły.

„Pomorskie Sztormy” to plebiscyt „Gazety Wyborczej Trójmiasto” i Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego. W tym roku organizowany jest już po raz piętnasty. „Sztorm” narodził się jako nagroda w dziedzinie kultury. W kolejnych latach idea ewoluowała, wypływając na coraz szersze wody. Dziś oprócz artystów prestiżowe statuetki mogą zdobyć także sportowcy, przedstawiciele świata biznesu i autorzy najlepszych projektów z wykorzystaniem środków unijnych. Organizatorzy honorują zarówno wielkie inwestycje infrastrukturalne oraz te z pozoru mniej efektowne, trudniej dostrzegalne, ponieważ inwestujące w człowieka i jego kompetencje.

„Pomorskie Sztormy” to silna marka. Ich zdobycie to powód do dumy, bo jest to nagroda przyznawana ludziom przez ludzi.