Weź udział w wyborach prezydenckich

Miasto zachęca mieszkańców Starogardu Gdańskiego do głosowania – udział w wyborach to nie tylko obywatelski obowiązek, ale też świętowanie demokracji.

Starogard Gdański przyłącza się do akcji pn. „Kto głosuje, ten się liczy”, której inicjatorem jest Związek Miast Polskich. Zachęca mieszkańców miasta uprawnionych do głosowani do aktywnego udziału w wyborach Prezydenta RP, które odbędą się 28 czerwca br.

– Udział w wyborach jest bardzo ważny. Sprawia, że jesteśmy współodpowiedzialni za nasz los i przyszłość Polski. Dlatego tak ważne jest, aby nie tylko samemu pójść na wybory, ale zachęcić do tego też innych – podkreśla prezydent miasta Janusz Stankowiak.

Mieszkańcy Starogardu Gdańskiego tradycyjnie głosują w 21 obwodach głosowania. 12 z nich jest przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością. W obwieszczeniu te obwody oznaczone są znakiem osób niepełnosprawnych.

Nowością dla mieszkańców ulic: Asnyka, Droga Owidzka, Hermanowska, Heweliusza, Jabłowska, Jaszczurkowców, Kościuszki, Pelplińska, Pillara, Prusa, Przedmieście, Przejezdna, Sychty, Wiśniowa jest zmiana siedziby komisji wyborczej. W niedzielę, 28 czerwca ww. mieszkańcy głosować będą w Społecznym Centrum Wsparcia Rodziny przy ul. Kościuszki 65.

Głosowanie odbywać się będzie w godz. 7:00-21:00

Udając się do urny należy pamiętać o zabraniu ze sobą dowodu osobistego oraz zasłonięciu ust i nosa w związku z panującą nadal epidemią koronawirusa.

 Miejsce swojej obwodowej komisji wyborczej znajdziecie tutaj Obwieszczenie o obwodach 2020 ( II)

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl