Wesoły Wieczór Seniora

Zespół Zbigniewa Kostki ze Zblewa oraz Duet Egzotyczny Ireny i Edmunda Konowalczyków grały seniorom do tańca na wieczorku zorganizowanym przez starogardzki Zarząd Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Tradycyjnie wszystkich zebranych przywiał prezes PZERiI Jan Brdak. – Dzisiaj spotykamy się tylko w celach rozrywkowych. Można, a nawet trzeba tańczyć i śpiewać. Jeśli jakaś piosenka szczególnie przypadnie Wam do gustu, nie krępujcie się nucić jej w drodze do domu. To będzie oznaczało, że nasza impreza była udana – mówił Jan Brdak.

Zespół Zbigniewa Kostki

– Co znaczy mieć życiowe doświadczenie… Za oknem szaro i mokro, a seniorzy w Starogardzie Gdańskim doskonale wiedzą jak najlepiej spędzić ten czas. Wydaje mi się, że nie ma w Polsce drugiego miasta, w którym Dzień Seniora świętuje się przez cały miesiąc. W stolicy Kociewia tak się dzieje dzięki Państwu. Macie energię i ochotę na zabawę, więc życzę Wam, żeby znowu się udała – powiedział Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

Podczas zabawy zabrzmiały znane wszystkim przeboje polskiej piosenki. Do tańca dali się porwać nie tylko emeryci, ale i prezydent Starogardu, przewodniczący starogardzkiego oddziału PZERiI, czy przewodniczący Rady Seniorów Bogdan Adam.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl