Wernisaż malarstwa Aleksandry Szmaglińskiej

W miniony piątek 27 września w Starogardzkim Centrum Kultury odbył się wernisaż malarstwa Aleksandry Szmaglińskiej od kilku lat aktywnej uczestniczki zajęć Środowiskowego Domu Samopomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starogardzie Gdańskim. Wszystkie wyeksponowane, niezwykle kolorowe prace namalowane zostały farbą olejną.

Swoje zdolności przez długi okres Aleksandra Szmaglińska rozwijała pod czujnym okiem artystów m. in. Ireny Zagórskiej i Józefa Olszynki. Kilka z wyeksponowanych obrazów powstało właśnie w tym okresie. Obecnie kontynuuje rozwój swoich pasji w ŚDS MOPS podczas zajęć i warsztatów indywidualnych oraz grupowych. Jest wielką inspiracją dla swoich kolegów i koleżanek.

od prawej: Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Urszula Ossowska,  Józef Olszynka z Galerii A, malarka Aleksandra Szmaglińska, Kierownik Placówki Specjalistycznej MOPS Aleksandra Formela oraz Dyrektor Starogardzkiego Centrum Kultury Ewa Roman. 

– Poza talentem plastycznym bardzo rytmiczna, uwielbiająca taniec i występy na scenie w ramach organizowanych w ośrodku wsparcia działań teatralnych. Aleksandra jest niezwykle życzliwą i koleżeńską osobą. Z całą pewnością można stwierdzić, że jest to indywidualistka z pomysłem na siebie. Jesteśmy bardzo dumni z utalentowanej uczestniczki naszego domu i cieszymy się wspólnie z jej sukcesów. – mówi Aleksandra Formela Kierownik Placówki Specjalistycznej MOPS – Jesteśmy również bardzo wdzięczni, że współpraca Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Starogardzkiego Centrum Kultury umożliwia promowanie aktywności oraz możliwości osób niepełnosprawnych – dodała.

Na wernisaż przybyło wielu gości m. in. przedstawiciele Starogardzkiego Centrum Kultury, przedstawiciele Środowiskowych Domów Samopomocy MOPS, przyjaciół z Dziennego Domu Senior +, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Urszula Ossowska, przedstawiciele zaprzyjaźnionych instytucji oraz rodzina artystki. Do tej pory prace Aleksandry Szmaglińskiej brały udział w kilku wystawach zbiorczych organizowanych przez ŚDS MOPS w okresie około świątecznym.

Wystawa będzie dostępna dla osób odwiedzających SCK do 18.10.2019 roku.

fot. Artur Hossa

Joanna Jaśkowiak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6028
joanna.jaskowiak@um.starogard.pl