Wejście na chiński rynek. Seminarium. Gdańsk, 30.10.2019

Serdecznie zapraszamy  starogardzkich przedsiębiorców oraz inne osoby zainteresowane do udziału w seminarium gospodarczym „Wejście na rynek chiński”.  Aktualne zmiany prawne, instrumenty wsparcia dla eksporterów i biznesowa kultura w Chinach –  to tylko niektóre z kwestii jakie zostaną omówione przez ekspertów. Spotkanie odbędzie się 30 października 2019 r. w sali im. Lecha Bądkowskiego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego przy ul. Okopowej 21/27. 

Seminarium jest współorganizowane przez samorząd województwa pomorskiego, Agencję Rozwoju Pomorza, PwC, gdańską lożę BCC oraz Stowarzyszenie Pomorskie w Chinach.

Podczas seminarium omówione zostaną najnowsze zmiany w chińskim prawodawstwie i wprowadzane ułatwienia w prowadzeniu działalności gospodarczej. Poruszona zostanie również kwestia chińskiej kultury biznesowej i najczęstszych błędów, jakie popełniają polscy przedsiębiorcy w czasie negocjacji handlowych. Zaprezentowana zostanie oferta wsparcia dla przedsiębiorców przygotowana przez biuro Pomorskie w Chinach oraz Pomorski Broker Eksportowy. W czasie dyskusji panelowej pokazane zostaną przykłady pomorskich firm, które już odniosły sukces na rynku Państwa Środka. Przewidziana jest też sesja networkingowa.   

Eksperci przedstawią oraz odpowiedzą na pytania uczestników związane z kwestiami prawnymi, finansowymi oraz kulturowymi w handlu z chińskimi partnerami. Będzie to także okazja do wymiany doświadczeń między firmami, nawiązania kontaktów oraz zapoznania się z oferowanymi formami wsparcia eksportu.

Udział w seminarium jest bezpłatny, wymagana jest jednak wcześniejsza rezerwacja. Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowy program na stronie Pomorskiego Brokera Eksportowego.

 

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl