Weekend pełen cudów

8 i 9 grudnia upłynęły w naszym mieście na pakowaniu i rozwożeniu prezentów, które przygotowali darczyńcy i wolontariusze tegorocznej Szlachetnej Paczki. W sumie było to 3329 osób. Wszystkie paczki kosztowały łącznie 127 660 zł, z czego wynika, że średnio na jedną obdarowaną rodzinę przypadło około 2 600 zł. Takiego wyniku jeszcze w naszym rejonie nie było.

Jedną paczkę przygotowywało 67 osób. Podczas finałowego weekendu wolontariusze odwiedzili 49 rodzin z rejonu Starogardu Gdańskiego. To nie tylko samo miasto, ale też okoliczne wsie takie, jak Osowo Leśne, Wda, Brzeźno Wielkie, Kokoszkowy.

Prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak także pomagał przy pakowaniu paczki, którą przygotowali pracownicy Urzędu Miasta.

– Radość i wzruszenie obdarowanych dawało nam jeszcze więcej motywacji do działania, a przede wszystkim do tego, by razem z rodzinami móc otwierać te magiczne prezenty przygotowane przez naszych wspaniałych darczyńców. Ten weekend cudów był piękny. Z całego, wypełnionego radością, serca chciałbym podziękować mojemu zespołowi niesamowitych SuperW. Dziękuję ludziom, którzy poświęcali swój prywatny czas, przeszli i przejechali masę kilometrów, by dotrzeć do rodzin, ogromną ilość przegadanych godzin, ale przede wszystkim dziękuję za profesjonalne podejście do sprawy i organizacje magicznego Finału Szlachetnej Paczki! Jesteście dla mnie bohaterami naszego rejonu i nie tylko – powiedział lider tegorocznej akcji w Starogardzie Gdańskim Michał Hinc.

Paulina Szulc (po prawej) walczy o tytuł Najfajniejszego Wolontariusza Szlachetnej Paczki 2018. Głosować można do niedzieli.

W tym roku rodziny odwiedzało 14 wolontariuszy, a 23 w ogóle pomagało przy organizacji Finału. Akcję wspierał także DPS Szpęgawsk.

– W imieniu swoim i SuperW dziękuję darczyńcom za przepiękne prezenty dla rodzin oraz wszystkim partnerom i sponsorom tego wydarzenia. My już nie możemy doczekać się kolejnej edycji Szlachetnej Paczki w naszym mieście – podkreślił Michał Hinc.

 

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl