Weekend Cudów, czyli wielkie serca dobrych ludzi. Finał Szlachetnej Paczki za nami

Wielkie pudła pełne najpotrzebniejszych artykułów, a także węgiel trafiły w Weekend Cudów do najbardziej potrzebujących osób i rodzin. Podczas Finału Szlachetnej Paczki jak zwykle panowała wspaniała atmosfera i wielka chęć niesienia pomocy.

10 grudnia br. w Starogardzie Gdańskim odbył się Weekend Cudów czyli Finał Szlachetnej Paczki. Co roku Akcja ta sprawia, że wraca wiara w drugiego człowieka, a pomoc innym ma sens. To kolejny raz gdy osoby oraz całe rodziny otrzymały wsparcie od darczyńców, a Wolontariusze o wielkich sercach porozwozili uzbierane dary bezpośrednio do oczekujących.

W paczkach znalazły się głównie artykuły spożywcze, higieniczne, chemia gospodarcza, odzież, ale także upominki dla najmłodszych. Wielu z potrzebujących otrzymało także opał na zimę.

Prezydent Miasta Janusz Stankowiak pomaga w rozładunku paczek podczas Finału Szlachetna Paczka 2022.

Jak co roku do Akcji włączył się także Urząd Miasta i dzięki zaangażowaniu Prezydenta Janusza Stankowiaka oraz hojności pracowników urzędu – i  tym razem udało się uzbierać fundusze na szczytny cel. Zebrana kwota w Urzędzie Miasta Starogard Gdański wyniosła 4 370 zł.

Za fundusze kupiono osobie w potrzebie najpotrzebniejsze rzeczy w postaci żywności, środków czystości, ubrań, drobnych sprzętów elektronicznych, a także pół tony węgla. Wszystko przekazane zostały przez Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka w sobotę 10 grudnia br. do PSP3, która stanowi magazyn dla Szlachetnej Paczki.

Wolontariuszki Szlachetnej Paczki koordynujące akcję podczas Weekendu Cudów.

– Dzięki hojności pracowników Urzędu Miasta w Starogardzie Gdańskim mogliśmy po raz kolejny aktywnie włączyć się w akcję Szlachetna Paczka – powiedział prezydent Janusz Stankowiak. W tym roku obdarowaliśmy jedną Osobę ze Starogardu. Przekazaliśmy niezwykle potrzebny tej zimy opał, przekazaliśmy sprzęt RTV, środki spożywcze, środki czystości, wszystko to, co ta Osoba aktualne potrzebuje. Myślę, że i w przyszłych latach będziemy równie aktywnie uczestniczyć w tej szlachetnej, niezwykle potrzebnej akcji – zakończył.

Fot. Anna Więckiewicz