Ważne! Przyjdź, posłuchaj, przebadaj się! Z rakiem nie ma żartów!

7 października 2017 roku Stowarzyszenie Można Inaczej, Medpharma oraz Wolontariusze Polpharmy serdecznie zapraszają  na konferencję pt. Wyprzedźmy nowotwory – wyścig po świadomą profilaktykę. Konferencja odbędzie się w Audytorium Polpharmy w Starogardzie Gdańskim. Wstęp wolny. Liczy się kolejność zgłoszeń. 

UWAGA!  Ważne informacje, dotyczące sobotniej konferencji pt. Wyprzedźmy nowotwory – wyścig po świadomą profilaktykę. 

Są jeszcze wolne miejsca ! Zachęcamy do zapisów pod linkiem https://goo.gl/forms/msxQI1R6DHE3Qwv42 lub telefonicznie 665 941 417 .

Rejestracja uczestników zacznie się 7 października od godz. 9.30 Czekamy przed Audytorium Polpharmy w Starogardzie Gdańskim.

Uczestnicy konferencji, którzy przyjadą swoimi samochodami, będą mogli zaparkować auto na parkingu zakładowym Polpharmy – wjazd na parking bramą nr 2 (drugą  od budynku Polpharmy)

Prosimy o uwzględnienie możliwości wystąpienia trudności w ruchu w związku z odbywającym się tego dnia Biegiem Kociewskim. Warto zaplanować trochę więcej czasu na dojazd.

Informujemy również, że w zastępstwie prof. Jerzego Kowalczyka wykład pt. „ NIE NOWOTWOROM U DZIECI”  wygłosi prof. Adam Jelonek.

Prof. Adam Jelonek – ur. 1934 w Krakowie, tu w 1952 r. zdał maturę w Liceum imienia Jana Sobieskiego, a następnie ukończył studia medyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim. Karierę naukową rozpoczynał na UJ, a następnie rozwijał ją podczas licznych staży i grantów w Europie, USA i w Kanadzie. Od 1958 roku zawodowo był związany z Uniwersyteckim Szpitalem Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu. W 1976 objął funkcję ordynatora oddziału dializ i transplantologii w IP-CZD w Warszawie, którą pełnił do 1985 roku, następnie odpowiadając za kolejne obszary był związany z Centrum Zdrowia Dziecka do 1992 r. Przez 11 lat był ekspertem Światowej Organizacji Zdrowia d/s Żywienia. Od 1993 roku jest współzałożycielem i Wykonawczym Administratorem Fundacji Przyjaciele Szpitala Dziecięcego przy Litewskiej. Jest twórcą głównej idei programowej „NIE nowotworom u dzieci” realizowanej przez Fundację Ronalda MacDonalda. Autor publikacji naukowych z dziedziny mikrobiologii, dializ, nefrologii, żywienia, autorytet w dziedzinie pediatrii.

Sobotnie spotkanie pt. Wyprzedźmy nowotwory – wyścig po świadomą profilaktykę odbędzie się 7 października od godz. 10.00 do godz. 16.00 w Audytorium Polpharmy w Starogardzie Gdańskim. 

Będzie to wyjątkowa okazja do przebadania się, wysłuchania wykładów i porozmawiania ze specjalistami oraz osobami doświadczonymi chorobą nowotworową. Celem spotkania jest zwiększenie świadomości społecznej na temat znaczenia profilaktyki zapobiegania nowotworom. Na konferencji będzie można dowiedzieć się m.in. dlaczego warto się badać i jak często trzeba to robić, jak przekonania i stres wpływają na nasze życie oraz co trzeba zrobić, aby wygrać walkę z rakiem. Będzie też mowa o tym, jak zdecydowanie mówić NIE nowotworom u dzieci.

Przy okazji na stoisku Medpharmy będzie można zbadać sobie m. in. cukier, BMI i ciśnienie. Dietetyk doradzi, jak zadbać o zdrowe odżywianie, a Amazonki chętnie podzielą się swoim doświadczeniem z innymi.

Każdy uczestnik konferencji otrzyma 15 % rabatu na pakiety badań profilaktycznych dostępnych w ofercie NZOZ Medpharma.

Do zobaczenia w sobotę 7 października! Zaczynamy o godz. 10.00!

 

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl