Warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży wsparte dofinansowaniem

Aby umożliwić najmłodszym mieszkańcom miasta rozwój z dziedzin technologii internetowej Prezydent Miasta Janusz Stankowiak wsparł kwotą 2 tysięcy złotych Warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży. 

Celem zadania jest nauka programowania i odpowiedzialnego korzystania z technologii komputerowej oraz aktywizacja dzieci i młodzieży w trakcie trwania ferii zimowych.

– Od trzech lat organizuję podobne zajęcia dla dzieci w Gminnym Ośrodku Kultury w Zblewie mówi wnioskodawca Błażej Kośnik. Wśród uczestników znaleźli się również mieszkańcy Starogardu Gdańskiego, co wraz z licznymi zapytaniami o organizację kursów na terenie miasta pozwoliło mi zaobserwować istotną potrzebę realizacji zajęć dodatkowych z zakresu programowania – dodał.

Umowę z Prezydentem Miasta Januszem Stankowiakiem podpisał 16 stycznia br. Błażej Kośnik.

Realizacja zadania przewidziana jest na okres ferii zimowych w terminie 16-28 stycznia 2023. W kursach będzie mogło wziąć udział 20 uczestników. Zajęcia mają na celu zaspokojenie potrzeb dzieci z zakresu zdobywania wiedzy i umiejętności związanych z technologiami informatycznymi. Uczestnicy zostaną przeszkoleni także z zakresu bezpiecznego użytkowania narzędzi internetowych.

Podczas zajęć każdy uczestnik przy własnym komputerze będzie pracować nad budowaniem i zaprogramowaniem od podstaw własnej gry komputerowej i obsługiwać programy graficzne.

Uczestnicy uzyskają więc kompetencje z zakresu projektowania graficznego, programowania w języku java wraz ze znajomością i zrozumieniem działania wszystkich podstawowych elementów języka takich jak instrukcje warunkowe, operatory, pętle, funkcje, metody. Nauczą się także wykorzystywania wiedzy matematycznej i fizycznej, bezpieczeństwa i higieny użytkowania narzędzi w sieci internetowej i ogólnej wiedzy o działaniu komputera, narzędzi internetowych oraz języka programowania.