Walczymy o tytuł Świetlnej Stolicy Województwa Pomorskiego

Miasto Starogard Gdański zostało zgłoszone przez mieszkańców do nagrody dla najpiękniej rozświetlonych na święta miast w Polsce w ramach akcji ŚWIEĆ SIĘ z Energą. Mieszkańcy w ten sposób docenili świąteczne iluminacje, które pięknie zdobią miasto.

To już XIII edycja wielkiej, ogólnopolskiej akcji, w której świąteczne iluminacje polskich miast nagradza Energa z Grupy ORLEN. W plebiscycie, głosami mieszkańców wszystkich województw, przyznany zostanie tytuł Świetlnej Stolicy każdego województwa, a w finale ogólnopolskim – Świetlnej Stolicy Polski. W tym roku w naszym regionie partnerem realizującym plebiscyt jest „Dziennik Bałtycki”.  

W akcji ŚWIEĆ SIĘ z Energą, obok rywalizacji miast, najważniejszy jest jej szczytny cel. Nagrodami dla 16 najpiękniej rozświetlonych miast w całym kraju będzie wsparcie charytatywne – energooszczędny sprzęt AGD o łącznej wartości 200 000 złotych. Trafi on do najbardziej potrzebujących osób, lub instytucji pomocowych, wskazanych przez miasta-laureatów. Dodatkowo nagrodami będą także wirusobójcze lampy UV-C dostarczone przez spółkę Energa Oświetlenie, a w ogólnopolskim finale nowoczesna, warta 25 000 zł, instalacja fotowoltaiczna zrealizowana przez spółkę Energa Obrót dla wskazanej przez miasto placówki użyteczności publicznej.

Głosować na Starogard Gdański można tutaj – https://dziennikbaltycki.pl/p/kandydaci/swiec-sie-z-energa%2C1011117/

 

W wojewódzkim etapie plebiscytu na miasta można głosować online od 10 grudnia br. do 11 stycznia 2022 r.

Każdy może oddać do 10 głosów dziennie.

 

Joanna Jaśkowiak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6028
joanna.jaskowiak@um.starogard.pl