Wakacyjne wyzwania

Wakacje to czas na odpoczynek, lecz także idealny moment na podejmowanie nowych wyzwań. Nauka języka angielskiego może być jednym z nich.

Wakacyjny kurs nauki języka angielskiego był dla 40-osobowej grupy dzieci i młodzieży ze starogardzkich szkół ciekawym sposobem na spędzenie wakacji w mieście. Zajęcia odbywały od 2 do 13 lipca w godzinach przedpołudniowych na terenie SCK, nie miały jednak charakteru lekcji. Uczestnicy brali udział w licznych zabawach i grach edukacyjnych. Były też zajęcia plastyczne i ruchowe oraz gra terenowa po mieście. Każdy dzień miał swój temat przewodni, do którego dobrane były aktywności. Nastolatkowie bardzo chętnie korzystali z możliwości nauki przy pomocy komputera. Uczyli się o zakupach na przykładzie sklepu on-line, o podróżach korzystając ze stron rezerwacyjnych, układali i rozwiązywali quizy internetowe, śpiewali karaoke i tłumaczyli teksty piosenek. Dzięki uprzejmości kilku starogardzkich sprzedawców odbyły się wycieczki do sklepów, gdzie należało sobie poradzić w języku angielskim – były zakupy odzieżowe i meblowe, kupowanie lodów po angielsku, zapoznawanie się z ofertą biur podróży.

Takie warsztaty to idealny sposób, by nadrobić zaległości, przygotować się do dalszej nauki, ale również nawiązać nowe znajomości i nie nudzić się w czasie wakacji. Codzienne obcowanie z językiem angielskim pozwoliło w naturalny sposób znacznie poszerzyć zasób słownictwa, struktur językowych, jak również pozbyć się barier komunikacyjnych, bardzo częstych w przypadku języków obcych. Bez wątpienia był to dla uczestników i prowadzących zajęcia bardzo miły i wartościowo spędzony czas.

Wakacyjny Program Edukacyjny „Widzę, doświadczam, rozumiem” współfinansowany był ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2014-2020.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl