Wakacyjne warsztaty taneczne

Starogardzka Fundacja Promocji Tańca przy współudziale Starogardzkiego Centrum Kultury zorganizowała po raz kolejny wakacyjne warsztaty taneczne o charakterze szkoleniowym. Zajęcia w zakresie tańców towarzyskich, baletu i hip-hopu odbył się w dniach 14-23 lipca we Wielu na Kaszubach.

Prawie 40 dzieci i nastolatków w większości trenujących taniec w Starogardzkim Centrum Kultury wzięło udział w warsztatach. Zajęcia prowadzili instruktorzy i trenerzy tańca pracujący i współpracujący z SCK. Balet i tańce klasyczne trenowała Janina Czyszak (była tancerka Teatru Muzycznego w Gdyni oraz Opery Nova w Bydgoszczy), hip-hop dance szlifował Jakub Gręda (5-krotny Mistrz Świata w hip-hop dance), tańce towarzyskie i zajęcia sportowe, rekreacyjne, rytmiczno-taneczne prowadził Tomasz Chocianowski (trener tańca sportowego, sędzia turniejowy tańca towarzyskiego).

Warsztaty z tańców latynoamerykańskich poprowadził Igor Wilczyński, pochodzący ze Starogardu Gdańskiego trzykrotny mistrz Polski.

Zwieńczeniem szkoleń był wspólny pokaz z różnych form tańca trenowanych we Wielu. Publiczność podziwiała poloneza, tańce baletowe, standardowe, latynoamerykańskie i specjalny układ hip-hopu zaprezentowany przez wszystkich uczestników.

Obozy szkoleniowo-wypoczynkowe są niezbędnym elementem w edukacji tanecznej dzieci. Pobyt na obozie umożliwia uczestnikom podniesienie i przyspieszenie rozwoju ich umiejętności ruchowo-tanecznych przez codzienne i systematyczne zajęcia. Przebywanie w gronie rówieśników w różnych sytuacjach kształciło w nich samodzielność i inicjatywę do różnych działań twórczych. Dostarczyło wielu niezapomnianych wrażeń i radosnych przeżyć.

Starogardzkie Centrum Kultury od września będzie prowadziło nabory do grup tanecznych: tańca towarzyskiego, baletu i hip-hop dance. Zajęcia prowadzą wysoko wyspecjalizowani trenerzy tańca i specjaliści w swoich stylach. Na zajęcia zapisać mogą się osoby w każdym wieku. Oprócz treningów organizowane są pokazy, przeglądy i turnieje tańca, w których udział biorą uczestnicy zajęć SCK.

Zajęcia taneczne kształtują prawidłową postawę ciała, koordynację ruchową, wdzięk i grację, prawidłowy rozwój fizyczny oraz emocjonalny, wzmacniają poczucie własnej wartości, uwrażliwiają na rytm i muzykę.

5 listopada br. Starogardzkie Centrum Kultury organizuje „Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego. II Memoriał Edwarda Kowalke” w Miejskiej Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby. Zaprezentują się tancerze najwyższych klas tanecznych. W programie imprezy pokazy mistrzów. Starogardzkie Centrum Kultury za organizację pierwszej edycji otrzymało „Wierzyczankę” – nagrodę Prezydenta Miasta w dziedzinie kultury.