Wakacji nadszedł czas

24 czerwca ostatni dzwonek w roku szkolnym 2021/2022 usłyszało ponad 4 tys. uczniów sześciu szkół podstawowych w Starogardzie Gdańskim. Dzieci odebrały świadectwa i nagrody za wzorową naukę i szczególne osiągnięcia. Ich letni wypoczynek potrwa 68 dni. Do szkoły wrócą 1 września.

Ostatnie spotkanie uczniów w szkołach przed wakacjami rozpoczął uroczysty apel. Ze szkołą podstawową na 68 dni pożegnało się w sumie 4 279 dzieci. Ostatni dzień szkoły w 2022 roku przypadł 24 czerwca.

W uroczystości zakończenia roku szkolnego 2021/2022 w Szkole Podstawowej nr 4 uczestniczyli prezydent miasta Janusz Stankowiak oraz wiceprezydent Maciej Kalinowski.

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Starogardzie Gdańskim – Monika Sengerska

– Świętujemy szczególny dzień w roku szkolnym 2021/2022 – jego zakończenie. To etap podsumowań, refleksji i tworzenia nowych planów na rok następny. Kończymy czas wytężonej pracy, zdobywania nowych doświadczeń i pięknych relacji. Dzisiaj każdy z was drodzy uczniowie jest zwycięzcą. Szczególne podziękowania kieruję do absolwentów, życząc im kolejnych sukcesów. Mam nadzieję, że będziecie dobrze wspominać naszą szkołę i za kilka lat z rozrzewnieniem będziecie myśleć o tych przyjemnych sytuacjach, które miały miejsce w PSP 4. Dzisiaj wchodzicie na nową ścieżkę rozwoju. Nie bójcie się wyzwań, a porażki, które na pewno się pojawią, przekuwajcie w sukcesy na przyszłość. Chylę przed wami czoła, gratulując wam sukcesów i jestem dumna, że jako kadra pedagogiczna mogliśmy brać w nich udział – powiedziała dyrektor szkoły Monika Sengerska.

Prezydent żył wszystkim uczniom radości i zadowolenia z wakacji, przeżytych w sposób bezpieczny, aby wszyscy spotkali się na rozpoczęciu nowego roku szkolnego.

Prezydent Miasta Janusz Stankowiak życzył uczniom bezpiecznych , zdrowych i szczęśliwych wakacji.

– Jestem dumny z pracowników tej szkoły i ich uczniów. Ostatnie lata były trudne. Pracowaliście i uczyliście w nowych warunkach. Nauka zdalna to nie to samo, co nauka w szkolnych klasach w bezpośrednim kontakcie z nauczycielami i ze sobą. To wymagało ogromnego wysiłku. Dzisiaj patrząc na was, szczególnie na absolwentów, wiem że wszyscy zdaliście ten egzamin, czego serdecznie wam gratuluję – powiedział Janusz Stankowiak.

Zwracając się bezpośrednio do ósmoklasistów, prezydent życzył im prostych dróg pozbawionych trudności.

– Za chwilę dokonacie wyboru nowych szkół, ale mam nadzieję, że nasze hasło „Starogard. Tu rodzą się gwiazdy” będzie wam przyświecało. Życzę wam, abyście zawsze robili to co kochacie i aby wam to wychodziło jak najlepiej. My na takich ludzi czekamy. Mam nadzieję, że po zakończeniu edukacji, wrócicie do Starogardu i tu zostaniecie, aby przejąć to wszystko, co dla was robimy . Tymczasem odpoczywajcie i cieszcie się wakacjami – dodał Janusz Stankowiak

Wyróżnieni i nagrodzeni uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Starogardzie Gdańskim

Podczas uroczystego apelu wręczono nagrody uczniom, którzy aktywnie udzielali się w samorządzie szkolnym i dumnie pełnili obowiązki pocztu sztandarowego. Wyróżnienia otrzymali również uczniowie klas VIII za najlepsze osiągnięcia w nauce i sporcie oraz laureaci konkursów i olimpiad.

Ostatni dzwonek usłyszeli nie tylko uczniowie, ale również pracownicy szkoły. Z pracą zawodową pożegnały się v-ce dyrektor klas I-III Danuta Pawlisch, v-ce dyrektor klas IV –VIII Małgorzata Godycka- Ćwirko, kierownik gospodarczy Danuta Kusz, Mariola Kępa z obsługi oraz nauczyciele Hanna Skórczewska, Sława Jarcew-Zielińska, Ewa Sobecka, Mariola Nowak i Krzysztof Plutowski. Wszyscy otrzymali kwiaty, gratulacje i podziękowania oraz życzenia powodzenia na zasłużonej emeryturze.

Ostatni dzwonek w roku szkolnym 2021/2022 zapowiedziała odchodząca po 40 latach pracy na emeryturę wicedyrektor Danuta Pawlisch,

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl