Wakacje ze Strażą Miejską

Jak co roku Straż Miejska w Starogardzie Gdańskim spotyka się z najmłodszymi mieszkańcami, żeby opowiedzieć im o zagrożeniach, na jakie mogą napotkać podczas wakacji i wytłumaczyć jak ich unikać oraz co zrobić kiedy sytuacja będzie groźna.

– „Wakacje ze Strażą Miejską” to kolejne zajęcia przygotowane przez starogardzkich strażników z myślą o bezpieczeństwie dla najmłodszych. Tym razem odwiedziliśmy Spółdzielnię Mieszkaniową ,,Kociewie”. Dzieci w trakcie zajęć w świetlicy mogły posłuchać kilku dobrych rad jak unikać zagrożeń podczas wakacji i dowiedzieć się jak można im zapobiegać lub do nich nie dopuszczać. W formie zabawy przedstawiliśmy grę o tematyce ekologicznej, która w łatwy i przystępny sposób pokazuje jak dbać o środowisko – powiedziała zastępca komendanta Straży Miejskiej w Starogardzie Gdańskim Krystyna Kwidzińska-Kulas.

Krystyna Kwidzińska-Kulas tłumaczy przedszkolakom jak unikać zagrożeń.

Strażnicy odwiedzili także Miejskie Przedszkole Publiczne Nr 2, 5 oraz 10. Maluchy wysłuchały pogadanki na temat podstawowych zasad dotyczących bezpieczeństwa na wodą, w lesie, w górach, na ulicy, czy w podróży.

Podczas takich spotkań dzieci bardzo chętnie odpowiadają na pytania.