W trosce o bezpieczeństwo

Koronawirus wciąż jest niebezpieczny i można się nim zarazić. Dlatego w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców oraz gości Starogardu Gdańskiego, Prezydent Miasta Janusz Stankowiak podjął decyzję, że do końca sierpnia 2020 r. nie będą odbywały się wydarzenia masowe.

VIII Wielki Jarmark Kociewski – Dni Starogardu zostały przełożone na przyszły rok. Program nie uległ zmianie. 25 i 26 czerwca 2021 r. wystąpią dla nas Sarsa, Komodo, Shaun Baker i Jessica Jean, Francesco Napoli oraz Drenchill.

Na przyszły rok przełożony zostaje także „XI Zlot Weteranów Szos – Historia na Kołach”. Impreza odbędzie się w dniach 23 – 25 lipca 2021 r. Podczas tego wydarzenia również wystąpią artyści, którzy na starogardzkiej scenie mieli pojawić się w tym roku. Koncerty zespołów Myslovitz i Varius Manx & Kasia Stankiewicz odbędą się 24 lipca 2021 r. Organizatorzy Zlotu Weteranów Szos Starogardzkie Centrum Kultury i Klub Motocykli Dawnych zachęcają stałych i nowych uczestników imprezy, aby podczas panującej wciąż izolacji społecznej do końca czerwca 2020 r. na adres: organizacjaimprez.sck@gmail.com przesyłali fotografie lub krótkie filmiki prezentujące ich pojazdy, które brałyby udział w tegorocznej edycji wydarzenia. SCK i Klub Motocykli Dawnych przygotują specjalną niespodziankę zlotu w czasie kwarantanny.

Przełożony zostaje także STG Summer Festival. Ze względu na obecną sytuację, odbędzie się on w sierpniu 2021 r.

Podobnie jest w przypadku organizowanych przez OSiR imprez sportowych. Przełożony zostaje Triathlon Energy Starogard Gdański. Chociaż w rozumieniu ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych do takich nie należy, to nie odbędzie się w zaplanowanym wcześniej terminie 7 czerwca 2020 r. Być może uda się jednak zorganizować Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego – Memoriał Andrzeja Grubby. Wydarzenie miałoby odbyć się w dniach 29 – 30 sierpnia 2020 r. W rozumieniu ustawy to również nie jest impreza masowa, dlatego Ośrodek Sportu i Rekreacji czeka na wytyczne Ministerstwa i na razie nie odwołuje turnieju.