W szczytnym celu

22 tys. 830 zł dla zdolnej młodzieży z potrzebujących rodzin zebrali uczestnicy IV Dobroczynnego Balu Prezydenckiego.

To nie była tylko zabawa karnawałowa. Dzięki hojności gości Prezydenta utalentowani młodzi starogardzianie z potrzebujących rodzin otrzymają wsparcie w wysokości 22 tys. 830 zł, zebranych podczas licytacji na IV Dobroczynnym Balu Prezydenckim.

Do tańca przygrywał znakomity zespół muzyczny Silverton. Ciekawym momentem wieczoru był występ półfinalisty telewizyjnego programu „Mam Talent!” Rafała Mulki, który w dwóch blokach zaprezentował pokaz iluzji. Goście podziwiać mogli też pokaz barmański.

– Już po raz czwarty wspaniale bawiliśmy się na Dobroczynnym Balu Prezydenckim. Było tanecznie, kolorowo i radośnie. Towarzyszyła nam świetna atmosfera. Najważniejszy jest jednak cel naszej zabawy. Dzięki hojności uczestników, uda się pomóc zdolnym młodym mieszkańcom miasta, którzy z różnych powodów nie mogą wystarczająco rozwijać swoich talentów – mówił prezydent Janusz Stankowiak.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku, podczas III Dobroczynnego Balu Prezydenckiego, dla zdolnej młodzieży z potrzebujących rodzin udało się zebrać 10 tys. 250 zł. Środki zostały przekazane Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkoły Nr 3, dawnej Szkoły Nr 7.

Sponsorem tortu była cukiernia Jarosława Wrzoskiewicza. Największą hojnością wykazał się Mariusz Nierzwicki. Przedmioty do licytacji ofiarowali: Adam Jakub Haras, Józef Olszynka, stypendysta Prezydenta Miasta Starogard Gdański Paweł Wyborski, Irena i Marek Zagórscy. Prezydent Janusz Stankowiak przekazał na licytację prezent, który dostał od przedstawicieli partnerskiego miasta Luohe w Chinach.

Organizator IV Dobroczynnego Balu Prezydenckiego, czyli Starogardzkie Centrum Kultury dziękuje restauracji Bachus za współpracę.

Fot. Filmowy Dom Produkcyjny – Łukasz Kowalski

 

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl