W świecie postaci i terytoriów

Obrazy malarstwa Tymoteusza Andrearczyka można podziwiać w „Galerii A” Starogardzkiego Centrum Kultury. Wernisaż, który odbył się 25 marca, zgromadził liczne grono pasjonatów sztuki.

Wystawa pod nazwą „Postacie/Terytoria” ukazuje dwa cykle prac. Jedne o tematyce teologicznej a drugie to portrety rodzinne, na których artysta przedstawia swoją żonę i dzieci. To malarstwo olejne połączone z architekturą miejsc w których autor miał okazję spędzać czas z rodziną. Znajdziemy tam portrety z Warszawy, Krakowa czy Zamościa. Ekspresyjnie malowany zapis chwil. To trzecia wystawa pana Tymoteusza w murach Starogardzkie Centrum Kultury. Obrazy można oglądać w „Galerii A” do 14 kwietnia.

Tymoteusz Andrearczyk urodził się w 1978 roku w Starogardzie. Ukończył filozofię na UAM w Poznaniu, oraz malarstwo na ASP w Gdańsku. Tworzy obrazy malarskie, które uczestniczą w aukcjach i wystawach oraz znajdują się w kolekcjach prywatnych.
W 2018 roku obronił pracę doktorską pt. „Estetyka chmur i obłoków studium z filozofii kultury” na UAM w Poznaniu w Instytucie Filozofii. Autor regularnie wydaje artykuły w kwartalniku „Panacea” z cyklu „Natura i Sztuka”, tworzy obrazy malarskie, które uczestniczą w aukcjach i wystawach, znajdują się w kolekcjach prywatnych. Jest także starszym rybakiem morskim zameldowanym w przystani Chłapowo. W wolnych chwilach praktykuje wspinaczkę wysokogórską. W roku 2019 wydawnictwo naukowe „Scholar” w Warszawy wydało autorską książkę „Estetyka chmur”. Od 2020 roku wykłada filozofię i etykę w Pomorskiej Szkole Wyższej.

Od lewej: Autor prac, Tymoteusz Andrearczyk oraz Adam Haras ze Starogardzkiego Centrum Kultury.

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl