W Starogardzie nie można się nudzić

Starogardzkie Centrum Kultury przygotowało wiele nowości, różnorodnych zajęć edukacyjnych oraz warsztatów. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą i zapisów.

Ruch jest ważny

Przedszkolakom SCK oferuje zajęcia taneczne z elementami choreoterapii, czyli terapii poprzez sztukę. Korzyści, jakie płyną z udziału w zajęciach to zwiększenie świadomości własnego ciała i jego ruchu, rozwój samoświadomości, nawiązanie relacji z innymi, otwartość i uruchomienie wyobraźni. Ponadto zajęcia takie pobudzają energię, motywację, inspirację i aktywizują własny potencjał twórczy. Pomagają rozwijać wielozmysłową stymulację służącą między innymi przygotowaniu do nauki czytania i pisania, a także poprawy koordynacji wzrokowo-słuchowo-dotykowo-ruchowej.

Dzieci odczują ich korzystny wpływ na umuzykalnienie, poczucie rytmu, kształtowanie poczucia piękna i harmonii. Atutem zajęć jest fakt kształtowania poprawnej sylwetki, zwiększenie gibkości i elastyczności ciała, wzmocnienie wiary w siebie oraz samoakceptacji.
Podopieczni nauczą się skupienia, koncentracji i uwagi oraz rozładowania napięć i agresji.

Całoroczną pracę taneczną dzieci dopełnia występ przedszkolaków w tanecznym show „Taneczne doznania łączące pokolenia” dla rodziców i dzieci przedszkolnych. To wspaniała okazja do wzmocnienia dziecięcego poczucia własnej wartości, odczucia radości i satysfakcji z efektów własnej pracy. Zajęcia prowadzone są w Starogardzkim Centrum Kultury, raz w tygodniu w godzinach pracy przedszkola.

Coś dla zakochanych i nie tylko

Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza także na kurs tańca przedmałżeńskiego, podczas którego instruktor będzie skupiał się na przygotowaniu Państwa Młodych do tańców weselnych. Propozycja skierowana jest przede wszystkim do par narzeczonych, które w najbliższym czasie planują wstąpić w związek małżeński, a nie starczyło im czasu, by zapisać się na regularne zajęcia proponowane w sezonie tanecznym, a także do tych, którym w krótkim czasie zależy na przyswojeniu podstaw tańca towarzyskiego.

Podczas zajęć główny nacisk położony jest na opanowanie walca – angielskiego i wiedeńskiego, przygotowanie choreografii do pierwszego tańca. Ponadto nauka obejmuje muzyczne szaleństwa w rytmie disco, rock’n’rolla, zumby.

Kurs ten trwać będzie od marca do maja 2022 r., będzie to razem 8 spotkań (4 pierwsze zajęcia grupowe, 4 kolejne indywidualne z instruktorem).

Roztańczone SCK

Kolejną taneczną ofertą wypływającą z działań Starogardzkiego Centrum Kultury jest nauka Latino Solo, skierowana do osób dorosłych. Korzyści z udziału w zajęciach zwiększą świadomość własnego ciała i jego ruchu, rozwijają samoświadomość, pomagają otworzyć się i nawiązywać relacje z innymi. Koją zmysły, rozwijają poczucie rytmu oraz piękna. Pozytywnie wpływają na sylwetkę i elastyczność ciała. Rozładowują napięcie. Zajęcia te prowadzone są raz w tygodniu w godzinach popołudniowych.

Kreatywne maluchy

Kolejna oferta oraz zaproszenie do jej skorzystania skierowana jest do dzieci od 7. roku życia. Chodzi o cykl zajęć kreatywnych, które rozbudzają bardzo przydatne dzieciom cechy w życiu codziennym. Kreatywność objawia się poprzez elastyczne myślenie i gotowość podejmowania nowych wyzwań. Osoby twórcze myślą w sposób nieszablonowy, co ułatwia dostosowanie się do nowych okoliczności i są zdecydowanie bardziej odważne w działaniu.

Zdolność do kreatywnego myślenia trzeba w dziecku stale rozwijać i najlepiej to robić już od najmłodszych lat. Dzięki warsztatom dzieci poznają własne możliwości twórcze, talenty i zdolności. Rozwiną umiejętności do samodzielnego podejmowania decyzji i działań. Otworzą się na nowe pomysły i kierunki działania.

 

Informatyczne umysły

Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza także na zajęcia z programowania dla wszystkich klas szkół podstawowych.

W programie zajęć znajduję się wstęp do programowania obiektowego, wprowadzenie podstawowych elementów języka Java, budowa i zaprogramowanie gry według własnego pomysłu, a także opracowanie grafik z wykorzystaniem tabletu graficznego. Zwieńczeniem zajęć będzie finałowe rozdanie dyplomów i poczęstunek.

Oko w kolorze

Kolejnym ciekawym tematem, z którym wychodzi do Was SCK jest inspiracja karnawałem i zachęta do wzięcia udziału w artystyczno-makijażowym konkursie. To już II edycja Art Make Up – tym razem w wydaniu imprezowym. Temat dobrze znany wszystkim Paniom, ale nie tylko. Warto spróbować i zaprezentować swoje zdolności wizażowe. Każda interpretacja tematu jest dobra, a forma dowolna.

SCK czeka na Wasze zgłoszenia! Nagrodą główną w konkursie jest zabieg pielęgnacyjny twarzy o wartości 200 zł oraz manicure hybrydowy w SALON URODY RÓŻA Katarzyna Ochocka.

Język to podstawa

To jednak nie wszystko! Starogardzkie Centrum Kultury oferuje również zajęcia z języka angielskiego oraz niemieckiego. Instruktorzy pochodzą z Niemiec i Irlandii, nacisk podczas nauki stawiają na komunikację. Każda lekcja jest zbilansowana i obejmuje mówienie, słownictwo, gramatykę oraz umiejętności egzaminacyjne. Zajęcia odbywają się w małych grupach. Mile widziana młodzież i dorośli.

Wszystkie szczegóły dotyczące zapisów i terminów znajdą Państwo na stronie: https://www.facebook.com/sck.stg/