W Starogardzie dobro się mnoży

Kolejna firma ze Starogardu Gdańskiego dołączyła do grona darczyńców. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe TOMAX przekazało Stowarzyszeniu „Można Inaczej” kilkadziesiąt kilogramów artykułów spożywczych. W paczkach dla potrzebujących znalazły się też maseczki uszyte przez terapeutów Środowiskowego Domu Samopomocy – w tym maseczki dla dzieci. Dodatkowo będzie je można pobrać za darmo w Wielki Piątek w godz. 11-13 w bramie ŚDS przy Alei Jana Pawła II.

Hurtownia wędlin, drobiu i mięsa TOMAX przekazała do Stowarzyszenia „Można Inaczej” świąteczne wędliny, ryby i słodycze. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wspólnie z dojrzałymi wolontariuszami Starogardzkiego Centrum Wolontariatu z otrzymanych produktów przygotowali 50 paczek. Dary trafiły głównie do rodzin z dziećmi, w tym podopiecznych Stowarzyszenia „Można Inaczej” oraz Centrum Pomocy Dzieciom i rodzin, z którymi pracują asystenci rodziny MOPS.

50 paczek. trafiło do potrzebujących

– Kolejna firma w Starogardzie Gdańskim przyłączyła się do akcji #pomnażamydobro. Dobrem są oczywiście produkty żywnościowe dla potrzebujących, ale również sam gest, który potwierdza, że w Starogardzie Gdańskim jest mnóstwo ludzi, którzy chcą i potrafią sobie nawzajem pomagać. To czas, gdy w sklepach organizowane były ogólnopolskie zbiórki żywności dla potrzebujących. Teraz jest to niemożliwe, ale jak widać i w tej sytuacji znalazła się rada – powiedziała Dorota Dorau prezes „Można Inaczej”. – My ze swojej strony w myśl akcji ogłoszonej przez prezydenta miasta #zamaskowani do każdej paczki dołożyliśmy maseczki – po kilka sztuk. Uszyli je pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy – dodała prezes Stowarzyszenia.

8 kwietnia 170 maseczek uszytych przez pracowników ŚDS trafiło również do SPZOZ Przychodni Lekarskiej przy ul. Hallera. W sumie rozdano ponad 300 maseczek.

– Maseczki szyjemy od momentu zawieszenia zajęć w Środowiskowym Domu Samopomocy i Dziennym Domu Senior+. Korzystają z nich gównie pracownicy MOPS, którzy pracują nieprzerwanie, realizując np. usługi opiekuńcze wobec osób starszych i niepełnosprawnych, zajmują się wsparciem osób w kwarantannie i osób wymagających wsparcia ze względu na wiek, chorobę, brak rodziny czy brak zainteresowania ze strony najbliższych – poinformowała Aleksandra Formela dyrektor ŚDS. – Jak widać, staramy się akcję rozszerzać. Maseczki wędrują do wszystkich. Niedawno z inicjatywy „Można Inaczej” zaczęliśmy szyć maseczki dla dzieci. Tkaninę do uszycia jednych i drugich czyli maseczek dla dorosłych i dzieci dostarczyło nam Stowarzyszenie „Można Inaczej” – podkreśliła dyrektor ŚDS.

Rodzice mogą otrzymać maseczkę ochronną dla dziecka za darmo w ramach akcji „W Starogardzie dziecko wie, że maseczka chroni je”.

– W najbliższy piątek – Wielki Piątek – w godzinach 11.00 – 13.00 przy bramie naszego Domu przy al. Jana Pawła II będzie można „poczęstować się” maseczką dla dziecka – informuje dalej dyrektor ŚDS. – Prosimy tylko o zachowanie zasad bezpieczeństwa i przepisów, obowiązujących w czasie epidemii.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl