W drodze po marzenia. Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnościami

2 września br. na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnościami . Wydarzeniu zorganizowanym przez Klub Piłkarski Starogard przyświecało hasło „W drodze po marzenia”.

Zawodnicy jak zwykle udowodnili, że ograniczenia nie są przeszkodą do realizowania pasji i zainteresowań. Podczas Turnieju panowała wspaniała atmosfera i nie było w nim przegranych.

Starogard Gdański reprezentowały Kociewskie Gzuby z KP Starogard. Wszystkie drużyny rywalizowały w duchu fair play.

Na zdjęciu Kociewskie Gzuby KPS

-Spotykamy się na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny na Turnieju Dzieci Niepełnosprawnych już po raz drugi – mówił Prezes KPS Adam Sobiecki. -To co tu widzimy, to coś niesamowitego. Sportowa rywalizacja dzieci i młodzieży na kilku boiskach, naprawdę serce rośnie. Cieszymy się bardzo – wyznał. – W Turnieju uczestniczy 9 zespołów w różnych kategoriach. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że nasza inicjatywa, z którą wyszliśmy dwa lata temu, która dzięki zaangażowaniu rodziców dzieci, a także trenera Marcina Pakmura i sztabu trenerskiego, zakiełkowała i dzisiaj mamy tego najlepsze owoce – kontynuował. – Dziś przy tej pięknej pogodzie możemy wszyscy oglądać Turniej. W Starogardzie jest duże zainteresowanie tym wydarzeniem. Dziękujemy za wsparcie wielu sponsorów. Miasto Starogard nas wspiera i jesteśmy bardzo szczęśliwi, że wszystko układa się znakomicie – dodał. – Myślę, że będziemy dalej kontynuować tak wspaniałe przedsięwzięcie.

Prezes KPS Adam Sobiecki wręcza na ręce zastępcy prezydenta ds. Społecznych Macieja Kalinowskiego podziękowanie dla Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka

Organizatorzy Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnościami  pokazali po raz kolejny, jak ważne jest dla jego uczestników rozwijanie sportowych pasji.  Chcieli przede wszystkim zwrócić uwagę na potrzeby osób niepełnosprawnych. Hasło „W drodze po marzenia” idealnie wpasowuje się w rzeczywistość sporej części dzieci i młodzieży biorących udział w akcji. Bo Turniej i gra w piłkę nożną z pewnością jest spełnieniem marzeń wielu z nich.

Uczestnicy Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnościami

Medale i puchary wręczali dzieciom m.in.: Zastępca Prezydenta Miasta Starogard Gdański ds. Społecznych Maciej Kalinowski, Radny Rady Miasta Jan Strzelczyk, Zastępca Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji Iwona Trocha, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Starogardzie Gdańskim Urszula Ossowska, Członek Zarządu ZF Polpharma S.A. Andrzej Dziuban oraz Dyrektor IPN Łukasz Witek.

Zastępca Prezydenta Miasta Maciej Kalinowski dekoruje medalem uczestników Turnieju