W czasie ferii dzieci nie będą się nudzić

Tegoroczne ferie zimowe w województwie pomorskim przypadają między 13 a 24 stycznia. Na najmłodszych w naszym mieście w tym czasie czeka wiele atrakcji. Ciekawe zajęcia artystyczne, muzyczne i plastyczne przygotowały dla nich Miejska Biblioteka Publiczna, Starogardzkie Centrum Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Muzeum Ziemi Kociewskiej, SM Kociewie a także Grodzisko Owidz.

Starogardzkie Centrum Kultury od 13 do 17 stycznia organizuje zajęcia plastyczne, muzyczne, taneczne, baletowe oraz spotkania z historią. Będą pokazy rycerskie, gry planszowe, konkursy i zabawy.

Miejska Biblioteka Publiczna Wypożyczalnia i Czytelnia zaprasza najmłodszych w wieku 6-12 lat wraz z opiekunami do spędzenia czasu w bibliotece. Dowiecie się między innymi jak być eko oraz będziecie mogli wspólnie świętować Dzień Babci i Dziadka.

Dzieci i młodzież od 7 roku życia na Akcję Zima zaprasza Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zajęcia odbywać się będą w dniach 20-24 stycznia w godz. 10.00 – 13.00 w Miejskiej Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby. Organizatorzy zapewniają zajęcia sportowe i edukacyjne pod opieką wykwalifikowanej kadry. W programie także atrakcje dodatkowe: kino, basen czy wycieczki.

Na półkolonie dla dzieci w wieku 7-14 lat zaprasza Spółdzielnia Mieszkaniowa Kociewie. Zajęcia odbywać się będą w Osiedlowych Domach Kultury przy al. Wojska Polskiego 16 oraz na os. 60-lecia 14 w godzinach 10-14 w dni powszednie od 13 do 24 stycznia.

Muzeum Ziemi Kociewskiej kieruje swoją ofertę dla grup zorganizowanych wraz z opiekunami. W programie między innymi seanse filmowe, lekcje muzealne oraz zwiedzanie wystaw.

Świetną zabawę dla dzieci i młodzieży w wieku 7 – 12 lat gwarantuje również Grodzisko Owidz. Przez całe zimowe wakacje, w dni powszednie, od 9:00 do 14:00, czekać będzie moc atrakcji. Pierwszy tydzień ferii będzie miał charakter indiański zaś w drugim towarzyszyć najmłodszym w zabawie będzie Chudy i Buzz Astral. Koszt uczestnictwa dla jednej osoby – 250 zł/ tydzień. W cenie obiad w Słowiańskiej Karczmie „Na Podgrodziu”.

Pamiętajcie, że na wszystkie zimowe atrakcje obowiązują wcześniejsze zapisy. Szczegóły oraz kontakt poniżej.

 

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl