W 101. rocznicę urodzin Jana Pawła II

18 maja 1920 r. w małopolskim miasteczku Wadowice przyszedł na świat Karol Wojtyła, przyszły papież Jan Paweł II, który odmienił losy świata.

W 101. rocznicę jego urodzin, prezydent miasta Janusz Stankowiak oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta Marek Jankowski złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym wielkiego Polaka.

Papież przełomów, myśliciel i filozof, człowiek kultury i sztuki, poeta i aktor, miłośnik gór, człowiek pokoju i dialogu, niestrudzony pielgrzym, inspirator przemian na świecie, mistyk, człowiek wiary.

Historia życia Karola Wojtyły to wielowątkowa opowieść o artyście, filozofie, duszpasterzu, wychowawcy młodzieży oraz polityku o wielkim wpływie na kształt dzisiejszego świata. Jan Paweł II odbył 104 podróże apostolskie, przemierzając cały świat. Odwiedził 129 narodów. Polacy i Polska stanowili bardzo ważną część jego życia. Do naszej Ojczyzny odbył dziewięć pielgrzymek. Przyjeżdżał zawsze z konkretnym przesłaniem dostosowanym do aktualnie panującej sytuacji religijnej i politycznej.

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl