VII Wystawa Pisanek i Ozdób Wielkanocnych

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Starogardzie Gdańskim zaprasza na VII Wystawę Pisanek i Ozdób Wielkanocnych. Kolorowe jajka i świąteczne dekoracje będzie można podziwiać w dniach 10-21 kwietnia w Starogardzkim Centrum Kultury.

Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się dnia 10 kwietnia 2017 roku w sali widowiskowej SCK o godz. 12.00.
Swoje prace zaprezentują mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej ze Starogardu Gdańskiego, Szpęgawska, Rokocina, i Bielawek.

Ozdoby na wystawę przygotują również uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolono-Wychowawczego i Środowiskowego Hufca Pracy ze Starogardu Gdańskiego, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowych Domów Samopomocy działających na terenie powiatu starogardzkiego oraz przedszkolaki z Miejskich Przedszkoli Publicznych Nr 2, 5 i 6 ze Starogardu Gdańskiego.

Świąteczna ekspozycja zainspirowana jest tradycjami, które towarzyszą Świętom Wielkanocnym tj. zdobieniem pisanek, koszyków, zajączków oraz baranków, którymi od zawsze dekorowano wnętrza domów oraz tradycyjny polski stół. To cykliczne już przedsięwzięcie MOPS to dla mieszkańców miasta doskonała okazja do zapoznania się z efektem codziennej pracy osób niepełnosprawnych oraz integrowania się osób niepełnosprawnych ze społecznością lokalną poprzez sztukę i obcowanie z tradycją.

Serdecznie zapraszamy! Warto to zobaczyć!

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl