VII Wystawa Pisanek i Ozdób Wielkanocnych

Do 21 kwietnia w Starogardzkim Centrum Kultury oglądać można Wystawę Pisanek i Ozdób Wielkanocnych zorganizowaną przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Świąteczna ekspozycja zainspirowana jest tradycjami, które towarzyszą Wielkanocy, czyli zdobieniem pisanek, koszyków, zajączków, baranków, którymi od zawsze dekorowano wnętrza domów oraz polskie stoły. To cykliczne już przedsięwzięcie MOPS jest dla mieszkańców miasta doskonałą okazją do zapoznania się z efektami codziennej pracy osób niepełnosprawnych oraz do integrowania się z nimi poprzez sztukę i obcowanie z tradycją.

– Wasze prace są piękne, typowo polskie. Dziękuję Wam, że zechcieliście włożyć tyle wysiłku i tak wiele serca, aby przypomnieć nam tradycję wielkanocną. Dziękuję także Waszym terapeutom i pracownikom jednostek pomocy społecznej oraz placówek oświatowych, że wspierają Wasze pomysły – podczas wernisażu wystawy mówiła dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Urszula Ossowska.

– Niech Zmartwychwstały Chrystus niesie nam radość i nadzieję na dobre, pokojowe życie. Aby tego pokoju nigdy nie zabrakło w naszych sercach, rodzinach, miejscach, gdzie pracujemy, uczymy się, wypoczywamy. Niech radosna żółć i piękna soczysta zieleń dają nam wiele radości. Wszystkiego dobrego! Zdrowych, pogodnych Świąt! – tego wszystkim zebranym na wernisażu życzyła Urszula Ossowska, dyrektor MOPS.

Na wystawie zaprezentowane zostały prace mieszkańców Domów Pomocy Społecznej ze Starogardu Gdańskiego, Szpęgawska, Rokocina i Bielawek, a także uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolono-Wychowawczego i Środowiskowego Hufca Pracy w naszym mieście, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Samopomocy działających na terenie powiatu starogardzkiego oraz dzieci z Miejskich Przedszkoli Publicznych Nr 2, 5 i 6 w Starogardzie Gdańskim.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl