VI Wielki Spływ Kajakowy rzeką Wierzycą

Pomorski Wielki Spływ Kajakowy to cykliczna impreza, której organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Jej ideą jest promocja szlaków kajakowym w naszym regionie.

W sobotę 25 czerwca 200 kajakarzy (i dwa psy) opanowało Wierzycę. Wszystko za sprawą VI Wielkiego Spływu Kajakowego, który oficjalnie rozpoczął się na przystani Czarnocińskie Piece, gdzie uczestników powitał wicemarszałek Leszek Bonna oraz lokalni włodarze. W spływie uczestniczył zastępca prezydenta miasta ds. techniczno-inwestycyjnych Tadeusz Błędzki.

Współorganizatorami wydarzenia byli Miasto Starogard Gdański, Powiat Starogardzki, Gmina Starogard Gdański, Nadleśnictwo Starogard i Lokalna Organizacja Turystyczna „Kociewie”.

Po poczęstunku i krótkiej rozgrzewce, kajakarze pokonali 12 kilometrową, malowniczą trasę do przystani w Kręgskim Młynie. Był to jeden z bardziej wymagających spływów, jakie odbyły się do tej pory. Wierzyca to rzeka o szybkim nurcie i dużym spadku. Podwodne głazy, zatopione konary drzew i zwisające gałęzie sprawiały, że spływ nie należał do najłatwiejszych.

Na mecie na każdego z uczestników czekał poczęstunek, atrakcje z muzyką na żywo i konkursy z nagrodami. Nad bezpieczeństwem na wodzie czuwali ratownicy WOPR.
Wydarzenie realizowane było o kluczowe przedsięwzięcie pn. Pomorskie Szlaki Kajakowe.

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl