V Przegląd taneczny SCK

Po dwuletniej przerwie Starogardzkie Centrum Kultury ponownie organizuje imprezę pn. „Sala 215 – V Przegląd Działań Tanecznych SCK”. 24 kwietnia br. o godz. 16:00 na sali widowiskowej SCK zaprezentują się w specjalnych pokazach uczestnicy zajęć tanecznych prowadzonych przez instruktorów i trenerów z SCK. Wstęp wolny.

Zaprezentują się tancerki baletowe, pary trenujące taniec towarzyski oraz tancerze hip hop dance. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych nauczycieli, instruktorów i trenerów z SCK, dzięki którym tancerze mogą się rozwijać w wielu technikach, podnosząc poziom swoich umiejętności. Łączy ich sala nr 215, na której trenują i rozwijają swój kunszt.

Sala 215, inaczej sala baletowa lub sala lustrzana, mieści się na drugim piętrze w Starogardzkim Centrum Kultury. Właśnie tam od początku lat 90. odbywają się zajęcia z tańca. Na początku były to tylko kursy tańca towarzyskiego ale z czasem odbywały się tam treningi innych technik tanecznych.

Kolejnym pretekstem do zorganizowania imprezy tanecznej jest zbliżający się Międzynarodowy Dzień Tańca przypadający 29 kwietnia – święto ustanowione w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego będącego pod auspicjami UNESCO. Dzień obchodów wybrano na pamiątkę chrztu wielkiego reformatora sztuki tańca, twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges’a Noverre’a. „Sala 215. V Przegląd Działań Tanecznych”, organizowany przez Starogardzkie Centrum Kultury wpisuje się w obchody tego święta.

Impreza jest doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą SCK dla osób, które chciałyby zacząć przygodę z nauką tańca.

Organizator: Starogardzkie Centrum Kultury
Partner: Starogard Gdański

Więcej o wydarzeniach organizowanych przez Starogardzkie Centrum Kultury na stronie https://sck.art.pl/

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl